Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3 2.0


Recommended Posts

  • Svar 9.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da var vi blitt foreldre Lillegutt kom til verden klokken 11.45 i formiddag etter en litt dramatisk fødsel som endte i akuttsnitt. Han veier 3580 gram, er 49 cm lang og selvsagt helt perfekt Mor,

Siden nærmeste familie nå er informert så får jeg snike meg sånn litt småoffisielt inn her

03:22 kom verdens skjønneste tass. Han fikk det veldig travelt på slutten og kom ut med superheltarmen først. Veldig effektiv og grei fødsel. Lystgassen var noe drit, ble bare kvalm og svimmel, så da

Posted Images

Skrevet

Grattis Arkan!!

Urk, måtte kaste inn håndkleet og ta en sterkere smertestillende, så nå kan jeg ikke amme på noen timer. Men dæven det var godt å ikke ha vondt. Har en til, trenger jeg med må jeg snakke med lege - og det er jo greit nok. Men jeg kan ikke ta dem når jeg er alene med baby uansett, for jeg blir så groggy. Og Bonden skal på jobb fra tirsdag av, så da er det strengt tatt ikke noe poeng i å be om flere. Burde uansett holde med paracet og voltaren på tirsdag. :aww:

  • Like 1
Skrevet

Ha ha ha, herlig! Gratulerer, Arkan! Jeg har en liten mini bull her som er et aldeles strålende søskensubstitutt, tipper din blir minst like god å ha. :)

  • Like 1
Skrevet

Lite søvn gir 3 åringer pms...

A har gått fra latter til total breakdown i hele dag uten noen åpenbar årsak.

Vi merker uansett at han har fylt 3 år. Virkelig. Han gjør ting som er veldig ulovlig med fult overlegg. Bare for å gjøre det. Han har ødelagt mer de siste 3 månedene enn de første 3 årene. Med fult overlegg og ikke i sinne. Nydelig.

Og han stikker enda mer av.

Men vi kommer oss igjennom det... Han har vært grei gutt i 2 år ( bortsett fra raserianfall og stahet, men det har jeg lært å leve med ) , så jeg må bare omstille meg og kanskje ikke ta han med på alt lengre.

Nå spiser han kveldsmat ( brødskiver med krepsehaler og majones..) etter en lang og begivenhetsrik dag. Valpebesøk hos Kiyomi og barnekonsert på Buddys.

I natt håper jeg på søvn.

Skrevet

Oioioi så vanskelig det er å legge vesla for tiden.. Holdt på siden kvart på sju, hun er fremdeles trøtt, men nekter å sove.. Svigemor mener vi må begrense sovingen på dagen (hun sover 2-3 hviler på kanskje 2-3 timer til sammen). Jeg er egentlig uenig, søvn har alltid avlet søvn her. Men samtidig er jeg mektig lei av å sitte i mørket der time ut og time inn.

Skrevet

Desperat mamma... Svett i øra og vondt i magen av hylende og sprellende unge. Visste jo hva som var feil, hun trengte pupp, men jeg har tatt sterk smertestillende. Så ringte rett og slett giftinformasjonen for å høre om de kunne finne ut når det er trygt å amme. Legemiddelet er ikke helt ute av kroppen på et døgn, men det er liten overgang i morsmelk, så kunne amme nå om vi var nøye på å følge med at hun ikke blir fjern og sløv. Tok pillen kl 2 i dag. La henne til det brystet jeg omtrent ikke fikk en dråpe ut av da jeg pumpet, hun tok to sug, ble urolig, jeg lirket smokken inn i munnen på henne og lot henne ligge med nesa i puppen - voila - hun sover!! *sitte dønn stille*

Loke: prøvd laktulose på magen til ask?

Skrevet

1383188_10201574812026964_894244228_n.jp

Tøffe se :aww:

Sovet skikkelig ut i natt de! Først 9,5 timer i strekk, også sovet et par timer til etter frokost.

Ser nå at benet til Christian ble usynlig :P

  • Like 12
Skrevet

1383188_10201574812026964_894244228_n.jp

Tøffe se :aww:

Sovet skikkelig ut i natt de! Først 9,5 timer i strekk, også sovet et par timer til etter frokost.

Ser nå at benet til Christian ble usynlig :P

Fininger! Jeg håper du sov også? :P

Skrevet

Takk :)

Haha nei, jeg sitter jo bare og venter på at de skal våkne hvert øyeblikk :P Så jeg kom meg ikke i seng før halv to... Men mannen tok dem på morran :)

  • Like 1
Skrevet

Ååh så bra wed! :D

Vi kommer oss jo ikke i seng før sent, pga kolikk på tidlig natt, men når jeg våkner ti over halv ti og innser at bonden har forsovet seg og ungen ligger i egen seng og sover søtt - da er det helt greit at klokka blir halv tre før vi køyer :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Da jeg dusjet i sta skjedde det noe rart. Jeg tar med meg ungen og legger henne på en dyne på gulvet mens jeg dusjer. Så åpner Sansa døren og legger seg klin oppi Isabel. Ungen blir jo super happy og driver å drar i pelsen til sansa og bruker henne til å sette seg opp snu seg osv. sansa Bare drar til seg pelsen der hvor Isabel lugger og legger seg klin inntil igjen. Jeg synes dette ser litt risky buisness ut og ber Sansa gå ut (jeg står fortsatt i dusjen). Hun går ut og kommer tilbake med en taustump og legger seg klin inntil Isabel igjen og dasker taustumpen på henne litt forsiktig. Isavel tar jo tak i taustumpen og de har "drakamp"! What??!! Så løper jeg ut av dusjen for dette er vel merkelig oppførsel av begge to :aww: Neste gang dusjer jeg med døra låst!

Edit: Hvorfor går ikke Sansa unna når hun blir lugget? Når vi gjør noe hun ikke liker, pleier hun jo gå å legge seg i andre enden av leiligheten.

Skrevet

Da jeg dusjet i sta skjedde det noe rart. Jeg tar med meg ungen og legger henne på en dyne på gulvet mens jeg dusjer. Så åpner Sansa døren og legger seg klin oppi Isabel. Ungen blir jo super happy og driver å drar i pelsen til sansa og bruker henne til å sette seg opp snu seg osv. sansa Bare drar til seg pelsen der hvor Isabel lugger og legger seg klin inntil igjen. Jeg synes dette ser litt risky buisness ut og ber Sansa gå ut (jeg står fortsatt i dusjen). Hun går ut og kommer tilbake med en taustump og legger seg klin inntil Isabel igjen og dasker taustumpen på henne litt forsiktig. Isavel tar jo tak i taustumpen og de har "drakamp"! What??! Så løper jeg ut av dusjen for dette er vel merkelig oppførsel av begge to :aww: Neste gang dusjer jeg med døra låst!

Edit: Hvorfor går ikke Sansa unna når hun blir lugget? Når vi gjør noe hun ikke liker, pleier hun jo gå å legge seg i andre enden av leiligheten.

Hunder elsker menneskevalper og ser det gjerne som sin oppgave å passe på dem! Det er så søtt! :ahappy:

  • Like 6
Skrevet

Hunder elsker menneskevalper og ser det gjerne som sin oppgave å passe på dem! Det er så søtt! :ahappy:

Hmm kanskje det. Hun passet jo veldig på å ligge mellom støvsugeren og babyen sist jeg støvsugde, selv om hun ikke er noe begeistret for støvsugeren selv.. Sansa har liksom ikke vist noe særlig intresse før nå. Godt at interessen er positiv da! :)

  • Like 2
Skrevet

Hmm kanskje det. Hun passet jo veldig på å ligge mellom støvsugeren og babyen sist jeg støvsugde, selv om hun ikke er noe begeistret for støvsugeren selv.. Sansa har liksom ikke vist noe særlig intresse før nå. Godt at interessen er positiv da! :)

"Neei, ikke ha drakamp med pelsen min, ta den andre enden av denne her istedet!"

Så søøøøøt :wub::lol:

  • Like 2
Skrevet

2013-10-27131532-1.jpg

:frantics::frantics:

Jeg VISTE det! Ikke spør meg hvorfor, men jeg har mistenkt det i noen mnd alt :lol: :loL: :lol:

(Sikkert Arya som har sladret)

Skrevet

Ringer legen i morgen. Han halter igjen. ..

I dag har vi hatt mange gode samtaler, jeg ler meg i hjel av den ungen :lol:

Skrevet

2013-10-27131532-1.jpg

:frantics::frantics:

Jeg skjønte den ikke før du skrev her jeg :aww: fordi jeg tenkte arya fikk løpetid da og at Ebba var baby vakt.... :icon_redface: Snakk om å tenke hund liksom :whistle: men grattis igjen :D :D

  • Like 1
Skrevet

Jeg VISTE det! Ikke spør meg hvorfor, men jeg har mistenkt det i noen mnd alt :lol: :loL: :lol:

(Sikkert Arya som har sladret)

Arya er ikke så god på å holde på ting så hun har sikkert sladra :P

Men nå må du få fri fra jobb for å parerer Arya, for det krasjer litt. Har truet mannen med at han må dra i verstefall :D

Veldig glad for at sonen har denne tråden. Har snoket litt på et sånt babyforum, men der risikerer man jo å bli paranoid for sin egen skygge.

Jeg synes tanken din var helt logisk Anette :D

Skrevet

2013-10-27131532-1.jpg

:frantics::frantics:

Gratulerer! :D

Mobilen fikk bare med seg gliset, så jeg i stad. Så det er rettet opp i :aww:

Og så lurte jeg litt på hva Anette mente med den kommentaren :lol:

Så moro med en liten mini! :wub:

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...