Gå til innhold
Hundesonen.no

God rase for utstilling


Tabris
 Share

Recommended Posts

  • Svar 51
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mener du å stille ut for å stille ut, eller vinne mye på utstilling? STOR forskjell der

Dollar Cymraeg Ci Golddigger - Erling Løken som som regel viser han, evnt Christine Sonberg som regel. Tenk at Amiga ble BIM mot han, og Arne Foss sa at Amiga hadde slått han hadde halen vært lit

Etnahund! ^^, Alltid, helt klart. De er med på alt og trives med masse aktivitet, men de synes også det er helt ok å slække i sofaen. De er lett-trente, elegante, lite pelsstell (så og si ingenting),

Jeg tenker faraohund eller whippet! Synes titt og ofte de er å finne høyt plassert i grupper osv. Whippet er jo kjent for å være en allright, omgjengelig hund. Faraohunden er kanskje litt "mer" hund? :) De er i alle fall steike flotte der de løper bånn gass i ringen, ofte med flinke handlere i lekre drakter!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Pluss at det skal være en rase som passer inn i heimen..

Kerry blue! Synd med pelsstellet.. :lol:

Jeg vil jo si at punktet ditt er vel det viktigste, og derfor jeg valgte det jeg valgte, selv om konkurransen er hard :P Men det er jo ikke avgjørende egentlig for å vinne mye på utstilling :P

Men igjen da, det er veldig artig å få certet når man slår mange istedenfor å være den eneste i ringen :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg hygger meg alltid når jeg ser alle som møter opp på utstillinger (Og i RINGEN) med børste og som står å klipper, vasker, føner, klipper mer, børster, vasker litt til.. Klipper...

Mens vi har hatt en slik dag: Stå opp. Gjøre seg klar. Hive bikkja i dusjen i 2 minutter, tørke i 2 minutter, hive bikkja i bilen med pledd. Zzzz... :D

One and only:

1015114_10151425346926968_1306212083_o.j

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eller man skaffer seg en meget god type med "It" faktor og brått begynner hunden (rasen) plassere seg i grupper på nationale og internationale utstillinger.

Ikke minst: man må MØTE i gruppen selv om man har en rase som "aldri blir plassert" :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjentar etnahund jeg, da jeg glemte en del ting som trekker dem opp. ;) Få i rasen men generelt god kvalitet på de som er, de har bra showfaktor, de har begynt å bli plassert mer og mer i grupper (i Sverige spesielt), nå som dommerne har sett mer av dem, og de er enkle og lettstelte hunder som er veldig omgjengelige både med folk og andre hunder. :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eller man skaffer seg en meget god type med "It" faktor og brått begynner hunden (rasen) plassere seg i grupper på nationale og internationale utstillinger.

Ikke minst: man må MØTE i gruppen selv om man har en rase som "aldri blir plassert" :P

Jepp - akkurat det der har man jo sett mange eksempler på - også går det i perioder. Nå har jo cardigan blir "in" blant de aktive utstillerne, mens pembroke'n har forsvunnet litt - og det takket være den ene som vant mye nå i fjor/forfjor (irriterer meg at jeg ikke husker navnet nå, selvsagt :lol:).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Etnahunder er vakre. Men jeg tror at hvis jeg hadde skaffet meg en mynde, så hadde det blitt saluki.

Etnahunder er ikke mynde da. ;) kanskje litt mer mynde enn spisshund i utseende, litt myndete i gemytt, men mer lettlært og treningsvillig, og annet jaktinstinkt.

Men ja, salukiene er også vakre! Selv om jeg ikke skal ha det med det første, da skal jeg først ha høyere gjerde og mer tid til lange turer med mulighet for å løpe. :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jepp - akkurat det der har man jo sett mange eksempler på - også går det i perioder. Nå har jo cardigan blir "in" blant de aktive utstillerne, mens pembroke'n har forsvunnet litt - og det takket være den ene som vant mye nå i fjor/forfjor (irriterer meg at jeg ikke husker navnet nå, selvsagt :lol:).

Dollar ;) Cymraeg Ci Golddigger - Erling Løken som som regel viser han, evnt Christine Sonberg som regel.

Tenk at Amiga ble BIM mot han, og Arne Foss sa at Amiga hadde slått han hadde halen vært litt lavere, den kan man leve lenge på :ahappy::P

Er faktisk flere jeg møter som har kjøpt cardigan for utstilling og det er langt mellom de skikkelig pene altså.

Forøvrig ble han gull corgi cardigan 2012,2011,2010,2009. Og 3 på Bamse liste NKK 2012.

dollar_juni_2009.jpg

Noen stappet en femmer på corgi dama :lol:

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...