Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har gått gjennom bladene mine og gjort en grov-utsortering av blader jeg ikke trenger sånn egentlig... Så før jeg kaster de eller bruker de til noe annet (klipper og slikt i de) så tenkte jeg at kanskje noen soniser har lyst på! :)

Jeg orker ikke å skrive hva hvert enkelt blad handler om, men si noen du er interessert i så kan jeg skrive ned mer om det da.

Alt det koster deg blir frakt (evnt. henting i Trøndelagsområdet eller Dogs4All) og kanskje en liten 10kr til en is for strevet :P haha

Så, her er listen:

Vi med Hund

Ditt Dyr

Terrierbladet

Vi med Jack

Hesteliv

Hund & Fritid

Hundesport

Tjenestehund

Redningshunden

Norsk Luftambulanse Magasin

Toll - Et magasin for tollvesenet

Dogs Monthly

Holistic Horse

Equus

Islandshesten

Hestesport

Modern Dog

Det er både gamle og nye blad.

98% av bladene er i perfekt stand, og lest kun en gang. Men kan ikke garantere det med alle. Orker ikke å bla igjenom de før det evnt. blir aktuelt :lol:

Skrevet

Jeg lurer på om det er en artikkel med Amira etter hun var VM i et av Vi med Hund-bladene? Hadde det vært mulig å fått tilsendt det ene bladet om du har det? Jeg trooor det skulle være nr 8 år 2011. Jeg har aldri fått tak i det selv, så det hadde vært litt moro å hatt!

Skrevet

Jeg henter dem gjerne - trenger blader til collager på skolen.

Edit: om noen vil LESE dem må de gjerne få førsteretten altså.

Har fått noen som kanskje tar alle de norske hundebladene. Da blir det ikke mange blader igjen, ikke nok til at det er noen stor vits i å hente de til skolen i allefall tror jeg

Dogs Monthly og Modern Dog - hva slags type blader er det? :)

Dogs Monthly er fra England og jeg tror jeg kjøpte Modern Dog i USA.

Jeg har bare 3 av de da. Var så heldig å fant bilde på google av to av de jeg har.

Modern Dog:

modern_dog1.jpg

Dogs Monthly:

Dogs+Monthly+-+Nov+2011-cover.jpg

April 2012:

Kitchen Raiders

Dogs on Boats

Bernese Mountain Dogs

Working Owners

Behaviour - All about collies

Nutrition - Weight-loss diets

Cross-Breeds - The doodledog dilemma

Just Rewards - Top tips for training success

Expert advice - Skin masses, routine care, cruciate disease, teaching heelwork

Jeg lurer på om det er en artikkel med Amira etter hun var VM i et av Vi med Hund-bladene? Hadde det vært mulig å fått tilsendt det ene bladet om du har det? Jeg trooor det skulle være nr 8 år 2011. Jeg har aldri fått tak i det selv, så det hadde vært litt moro å hatt!

Jeg har bare fra 2009 desverre :/ (Men jeg kan gå gjennom de jeg har tatt vare på når jeg pakker ut og se om jeg har beholdt det selv. I såfall kan du få det! :)

  • Like 1
Skrevet

De som er igjen er :

Hesteliv

Hund & Fritid

Norsk Luftambulanse Magasin

Toll - Et magasin for tollvesenet

Dogs Monthly

Holistic Horse

Equus

Islandshesten

Hestesport

Modern Dog

Skrevet

Jeg lurer på om det er en artikkel med Amira etter hun var VM i et av Vi med Hund-bladene? Hadde det vært mulig å fått tilsendt det ene bladet om du har det? Jeg trooor det skulle være nr 8 år 2011. Jeg har aldri fått tak i det selv, så det hadde vært litt moro å hatt!

Det tror jeg ganske sikkert at jeg har iallefall. Ryddet litt i bladene mine for en stund siden og mener jeg så den artikkelen.

Så om ingen andre har det så må du gjerne få mitt :)

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...