Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Den var skikkelig fin! Synd jeg har hannhund :P

Og lydighetsvesten til Hurtta er forresten dritdigg :) Jeg elsker ihvertfall min og angrer ikke et sekund på at jeg kjøpte litt dyrere treningsvest.

Ja, det var den! Syns den var veldig fin, men skulle likt å prøvd den på valpis før jeg kjøpte den. Får se om jeg kan finne en butikk som har den, men det er ikke lett vil jeg tro.

Åh, så bra! Har hørt så mye forskjellig om den, noen liker den godt mens andre ikke liker den i det hele tatt. Lommene foran er ikke for små? At det lett faller ut godbiter?

Skrevet

Åh, så bra! Har hørt så mye forskjellig om den, noen liker den godt mens andre ikke liker den i det hele tatt. Lommene foran er ikke for små? At det lett faller ut godbiter?

Ikke hatt noe problemer med at godbiter detter ut nei, og kan ikke se hvordan det skulle skjedd.

Liker at det er lommer på utsiden av godbitlomma også.

De er romslige nok for meg også.

  • Like 1
Skrevet

Ikke hatt noe problemer med at godbiter detter ut nei, og kan ikke se hvordan det skulle skjedd.

Liker at det er lommer på utsiden av godbitlomma også.

De er romslige nok for meg også.

Da må jeg nok få kjøpt meg en sånn en til kurset jeg forhåpentligvis har fått plass på i oktober :D Er den stor i størrelsen eller funker det greit å bare bestille størrelse etter målene som står på hurrta sine sider? :)

Skrevet

Da må jeg nok få kjøpt meg en sånn en til kurset jeg forhåpentligvis har fått plass på i oktober :D Er den stor i størrelsen eller funker det greit å bare bestille størrelse etter målene som står på hurrta sine sider? :)

Jeg syntes den er passr stor, alltid pleid å være medium men i denne har jeg small. Jeg er vel ca 165cm og 74kg.
Skrevet
Jeg syntes den er passr stor, alltid pleid å være medium men i denne har jeg small. Jeg er vel ca 165cm og 74kg.

Ok, takk for hjelpen! Da blir det treningsvest på meg så fort jeg får penger på konto :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Jeg har lyst på og trenger en vanntett og vindtett dress til lillefrøkna nå som det går mot høst og vinter. Men jeg vet ikke hvilken jeg skal kjøpe. Har enten lyst på denne fra hurrta:

attachicon.gif20137641-origpic-483863.png

Eller denne fra dogs of norway:

attachicon.gifhundeutstyr_dogs_of_norway_parkdress_0.gif

Jeg syns hurrta sin er finest, men den fra dogs of norway har strikk nederst på beina som går an å justere. Det har ikke hurrta. Også vet jeg ikke helt hvordan dressen fra hurrta er i forhold til lengde på bein og i størrelse, den andre vet jeg at passer til en puddelfrøken.

Åh, valgets kvaler!

Også har jeg lyst på y-sele og lydighetsvesten fra hurrta også.

Har ein anna hurtta dress til min bomullsdott, og eg sjølv syns Dogs of Norway dressen er tusen gangar betre! :)

Skrevet

polar_vest_002_2_1293.jpg

Så hvis noen har en liggende i størrelse medium som ikke blir brukt,så gi meg en PM :D (Trenger ikke være oransj)

Og hvis noen har Orange i xl som de ikke bruker, så pm meg :whistle: måtte herme litt, for jeg ønsker meg også denne :teehe:

  • Like 1
Skrevet

polar_vest_002_2_1293.jpg

Så hvis noen har en liggende i størrelse medium som ikke blir brukt,så gi meg en PM :D (Trenger ikke være oransj)

har faktisk to i medium, ingen blir brukt. send meg pm? :)

  • 1 month later...
Skrevet

Dumt å gå inn på animail sine sider :rofl: Jeg hadde endelig tenkt til å kjøpe treningsvest derfra, men jeg blir jo fristet av alt det andre som er der også.. Og selvfølgelig var det salg på et par andre hurtta produkter også. Jeg er så svak for Hurtta sine ting, syns alt ser så fint og praktisk ut :drool: Aiaiaiaiai, hvordan skal dette gå...

Det er salg på både dette:

vinterr_d_1_1_1_1_1_1_1_1_1_1_1_1_3.jpg

Og dette:

hurtta_outdoors_ultimate_warmer_raspberr

Skrevet

Lp hinder.

Mørkt Turkist hunter halsbånd og kobbel.

Hundehus.

Ikke det justerbare hunter halsbåndet tilfeldigvis?

Jeg ønsker meg et sett med skåler til foringstid, slik at jeg bare kan kaste de i oppvaskmaskinen når jeg er ferdig.

LP-hinder ønsker jeg meg også, ihvertfall når Tetris nærmer seg alderen der det trengs.

CollarMania halsbånd når Tetris er utvokst.

Jeg er glad for at mye må vente til jeg har en fullt utvokst hund i hus.

Skrevet

Ønsker meg ruta, kløv til fjotten, dress til fjotten og gode potesokker som sitter godt.. Er lei av å måtte trekke opp sokkene hans hele tiden :P her slår kulda inn for fullt snart tipper jeg, så må vel gjøre noe med det snart :P

Skrevet

Jo :)

Det har jeg liggende med spenne i metall, husker ikke helt størrelse men på strammeste passet det kortis valp så kanskje 30cm på strammeste.

Det kommer ikke til å bli brukt mer her i gården.

Jeg snakker altså om det i nylon.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...