Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Synes begge hoftene så litt grunne ut (vinkelen fra midt på hodet til kanten av skåla skal være større enn 105 grader så vidt jeg har fått med meg) - så gjetter B eller C, men håper jeg tar helt feil og at det er en A.

Albuene så lekre ut :D

  • Like 1
Skrevet

Si det da!

Edit: Å nei, nå ødela jeg det fine tallet mitt. Skulle jo bare surre i Alt mulig, jeg :lol:

åååå nei!! Du var djevelen selv, + 6

Kan jo ikke si noe jeg ikke vet ennå da!

Skrevet

åååå nei! Du var djevelen selv, + 6

Kan jo ikke si noe jeg ikke vet ennå da!

Å nei, nei da så. Glemte at sånt tar litt tid, jeg. Hvordan går det med prinsessa, da? Er hun dopa enda?

Skrevet

Ser jo veldig bra ut da :D Tør ikke gjette noe, for med de resultatene en avlesning hos NKK kan få, så er det litt skummelt å uttale seg.

  • Like 1
Skrevet

Ser jo veldig bra ut da :D Tør ikke gjette noe, for med de resultatene en avlesning hos NKK kan få, så er det litt skummelt å uttale seg.

Ja der kan det fort vekk bli både c og d... vi får håpe de har en god dag på torsdag :P

  • Like 1
Skrevet

Ja der kan det fort vekk bli både c og d... vi får håpe de har en god dag på torsdag :P

Det tviler jeg på. Hun ligger en tanke skjevt mot venstre som gjør at den høyre hofteskålen juger litt pga skyggedannelse, så jeg antar at hoftene er fri. Albuene ser greie ut. Også håper jeg for din del at du har tenkt til å puste litt før torsdag, ellers blir det veldig slitsomt å være Margrete :D

Skrevet

Det tviler jeg på. Hun ligger en tanke skjevt mot venstre som gjør at den høyre hofteskålen juger litt pga skyggedannelse, så jeg antar at hoftene er fri. Albuene ser greie ut. Også håper jeg for din del at du har tenkt til å puste litt før torsdag, ellers blir det veldig slitsomt å være Margrete :D

Jeg puster! Var strengt tatt mest bekymret for albuene, men de ser knallfine ut :)

Skrevet

Ser jo veldig bra ut da :D Tør ikke gjette noe, for med de resultatene en avlesning hos NKK kan få, så er det litt skummelt å uttale seg.

Seriøst, er det NOE ved NKK eller hundenorge du er fornøyd med, eller?!? :D:lol:

  • Like 2
Skrevet

Seriøst, er det NOE ved NKK eller hundenorge du er fornøyd med, eller?!? :D:lol:

Hva får deg til å stille det spørsmålet? :P Skal hyle ut når jeg kommer på noe ;)
Skrevet

Neimen fler som bruker Øverland altså :) syns de ser fine ut jeg

Helt klart, han er en kødd av og til, men jeg liker han for det jeg! Skrev det vel kun på facebook, men her kommer historien fra i går:

Jeg blir kastet ut av rtg rommet og han kommer ut etter en liten stund. Sier at de måbarbere hele rompa hennes :o Jeg var trøtt, nervøs og tenkte overhodet ikke klart. "NEI!!! Det våger dere ikke!" Så kommer det rå og ond latter fra rtg rommet. Tenk så moro de to har hatt det med å pønske ut den planen. Slikt tuller man ikke med! Etterpå snakker assistenten (venninne av meg) om at jeg har dårlig avreagering og ville fått akutt blyforgiftning om jeg hadde vært hund. Håkon henter en patron i skuffen og gir den til meg

*ler* Beste veterinæren det tenker jeg!

  • Like 5
Skrevet

Helt klart, han er en kødd av og til, men jeg liker han for det jeg! Skrev det vel kun på facebook, men her kommer historien fra i går:

Jeg blir kastet ut av rtg rommet og han kommer ut etter en liten stund. Sier at de måbarbere hele rompa hennes :o Jeg var trøtt, nervøs og tenkte overhodet ikke klart. "NEI!! Det våger dere ikke!" Så kommer det rå og ond latter fra rtg rommet. Tenk så moro de to har hatt det med å pønske ut den planen. Slikt tuller man ikke med! Etterpå snakker assistenten (venninne av meg) om at jeg har dårlig avreagering og ville fått akutt blyforgiftning om jeg hadde vært hund. Håkon henter en patron i skuffen og gir den til meg

*ler* Beste veterinæren det tenker jeg!

:lol: :lol: knall humor!!

Jeg har og en morsom veterinær, liker de som har litt humor. Hun sier blant annet at de benytter seg mye av healing... ok, ble ikke noe morsomt her, men i visse settinger er det råmorsomt.

Gratulerer!!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...