Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Synes begge hoftene så litt grunne ut (vinkelen fra midt på hodet til kanten av skåla skal være større enn 105 grader så vidt jeg har fått med meg) - så gjetter B eller C, men håper jeg tar helt feil og at det er en A.

Albuene så lekre ut :D

  • Like 1
Skrevet

Si det da!

Edit: Å nei, nå ødela jeg det fine tallet mitt. Skulle jo bare surre i Alt mulig, jeg :lol:

åååå nei!! Du var djevelen selv, + 6

Kan jo ikke si noe jeg ikke vet ennå da!

Skrevet

åååå nei! Du var djevelen selv, + 6

Kan jo ikke si noe jeg ikke vet ennå da!

Å nei, nei da så. Glemte at sånt tar litt tid, jeg. Hvordan går det med prinsessa, da? Er hun dopa enda?

Skrevet

Ser jo veldig bra ut da :D Tør ikke gjette noe, for med de resultatene en avlesning hos NKK kan få, så er det litt skummelt å uttale seg.

  • Like 1
Skrevet

Ser jo veldig bra ut da :D Tør ikke gjette noe, for med de resultatene en avlesning hos NKK kan få, så er det litt skummelt å uttale seg.

Ja der kan det fort vekk bli både c og d... vi får håpe de har en god dag på torsdag :P

  • Like 1
Skrevet

Ja der kan det fort vekk bli både c og d... vi får håpe de har en god dag på torsdag :P

Det tviler jeg på. Hun ligger en tanke skjevt mot venstre som gjør at den høyre hofteskålen juger litt pga skyggedannelse, så jeg antar at hoftene er fri. Albuene ser greie ut. Også håper jeg for din del at du har tenkt til å puste litt før torsdag, ellers blir det veldig slitsomt å være Margrete :D

Skrevet

Det tviler jeg på. Hun ligger en tanke skjevt mot venstre som gjør at den høyre hofteskålen juger litt pga skyggedannelse, så jeg antar at hoftene er fri. Albuene ser greie ut. Også håper jeg for din del at du har tenkt til å puste litt før torsdag, ellers blir det veldig slitsomt å være Margrete :D

Jeg puster! Var strengt tatt mest bekymret for albuene, men de ser knallfine ut :)

Skrevet

Ser jo veldig bra ut da :D Tør ikke gjette noe, for med de resultatene en avlesning hos NKK kan få, så er det litt skummelt å uttale seg.

Seriøst, er det NOE ved NKK eller hundenorge du er fornøyd med, eller?!? :D:lol:

  • Like 2
Skrevet

Seriøst, er det NOE ved NKK eller hundenorge du er fornøyd med, eller?!? :D:lol:

Hva får deg til å stille det spørsmålet? :P Skal hyle ut når jeg kommer på noe ;)
Skrevet

Neimen fler som bruker Øverland altså :) syns de ser fine ut jeg

Helt klart, han er en kødd av og til, men jeg liker han for det jeg! Skrev det vel kun på facebook, men her kommer historien fra i går:

Jeg blir kastet ut av rtg rommet og han kommer ut etter en liten stund. Sier at de måbarbere hele rompa hennes :o Jeg var trøtt, nervøs og tenkte overhodet ikke klart. "NEI!!! Det våger dere ikke!" Så kommer det rå og ond latter fra rtg rommet. Tenk så moro de to har hatt det med å pønske ut den planen. Slikt tuller man ikke med! Etterpå snakker assistenten (venninne av meg) om at jeg har dårlig avreagering og ville fått akutt blyforgiftning om jeg hadde vært hund. Håkon henter en patron i skuffen og gir den til meg

*ler* Beste veterinæren det tenker jeg!

  • Like 5
Skrevet

Helt klart, han er en kødd av og til, men jeg liker han for det jeg! Skrev det vel kun på facebook, men her kommer historien fra i går:

Jeg blir kastet ut av rtg rommet og han kommer ut etter en liten stund. Sier at de måbarbere hele rompa hennes :o Jeg var trøtt, nervøs og tenkte overhodet ikke klart. "NEI!! Det våger dere ikke!" Så kommer det rå og ond latter fra rtg rommet. Tenk så moro de to har hatt det med å pønske ut den planen. Slikt tuller man ikke med! Etterpå snakker assistenten (venninne av meg) om at jeg har dårlig avreagering og ville fått akutt blyforgiftning om jeg hadde vært hund. Håkon henter en patron i skuffen og gir den til meg

*ler* Beste veterinæren det tenker jeg!

:lol: :lol: knall humor!!

Jeg har og en morsom veterinær, liker de som har litt humor. Hun sier blant annet at de benytter seg mye av healing... ok, ble ikke noe morsomt her, men i visse settinger er det råmorsomt.

Gratulerer!!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...