Gå til innhold
Hundesonen.no

Posthornsnegler til omplassering


Renate A
 Share

Recommended Posts

Nå har det blitt altfor mange snegler i karet mitt, og jeg ser meg nødt til å omplassere noen av dem.

De er rosa, lilla eller lilla med mørke lilla prikker, alle er født og oppvokst her hos meg, så jeg kan garantere at de har fått mat av god kvalitet, de har også bodd i vann som passer dem.

Det eneste jeg setter som et KRAV ved omplassering er at akvariumet IKKE har bløtt vann, vannet må være fra 5 dh og oppover, med ph fra 7-8.

Du får sneglene gratis av meg, men må betale porto (jeg pakker de veldig godt så de tåler reisen til nytt hjem).

Kontakt meg her i tråden, på pm, eller privat melding på facebook (for dere som er venner med meg der)

66462_10151370816435199_1163806861_n.jpg

215657_10151370816780199_1141021406_n.jp

227677_10151372249990199_1135778258_n.jp

74974_10151372249075199_1584220672_n.jpg

534012_10151315941755199_1877909417_n.jp

Lenke til kommentar
Del på andre sider

*sjekke PH og DH* Har ikke gjort det på en stund.

Edit:

Ph-6,8 ca og GH > 6. (usikker på konventereingen på GH-DH)

Har vært samme i 1 år nå. Eplesneglene trives, så får holde med de da :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

*sjekke PH og DH* Har ikke gjort det på en stund.

Edit:

Ph-6,8 ca og GH > 6. (usikker på konventereingen på GH-DH)

Har vært samme i 1 år nå. Eplesneglene trives, så får holde med de da :P

Så lenge eplesneglene trives så trives disse også ;)

Vil du ha? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hahaha dette er det søteste jeg har sett :)

Får ikke quotet to om gangen på mobil..

Ja, de er kjempe søte, ikke ekle som man ofte syntes snegler kan være, kanskje pga de fine fargene?

De blir ganske store når de har det optimalt, 2,5cm :) babyene er søtest da :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg trudde først at dette var en sånn tulletråd fordi du var fortvila over hvor mye snegler du hadde i hagen eller noe sånt, jeg! :lol:

De er superflotte, jeg synes snegler er nydelige. Jeg har ikke engang noe imot dem uten hus som er digre og brune og bor i hagen min.

Neida, helt reelt ;)

De er veldig dekorative og veldig flinke renholdsarbeidere, men nå har det blitt for mange av dem.

Når de trives så legger de små "eggklaser" over alt ;)

Det er veldig gøy å se de utvikle seg fra en gjennomsiktig masse til bitte små snegler ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...