Gå til innhold
Hundesonen.no

Underholdning i voksen bursdag


Djervekvinnen
 Share

Recommended Posts

Jeg og moren min skal feire bursdag sammen og får en del gjester.

Vi lurer fælt på hva vi skal ha som underholdning. Har lest litt på nett og spurt litt rundt, men det er så mye flaut ute å går. Tenker da på dans, sang og aktive leker hvor folk må løpe omkring og gjøre ting. Ikke noe som passer vår gjeng i hvert fall :P

Noen som har tips til type leker man kan ha? Eller har tips til en underholdene tale/historie?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Adjektivhistorie? Man skriver en historie, lar det stå tomt der det er adjektiver og så må de i selskapet komme med forslag og den som har skrevet historien bare fyller inn løpende, og så leser man opp historien etterpå. Kan bli veldig morsomt! :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

altsåå. Det er jo lett!

malestrip.jpg

:drool: Det hadde vært noe ja! :drool: (hva er det med de som sitter å leser i ett blad rett ved det som skjer? ? ?) fnis

Neida må må ikke gjøre noe, men ofte kan det blir litt traust og "kjedelig" i lengden. Hadde vært fint å kunne ha litt underholdning for gjestene. Ikke at de trenger å gjøre noe, for det liker folk som regel ikke. Men kunne lese opp en morsom historie etc.

Fikk et tips om å ha en duell mellom meg og mamma, hvor vi skulle ha 10 påstander hver og så skulle vi gjette om det var sant eller ikke og se hvem som fikk flest rette. Men spørs om mamma syns det blir vanskelig å finne på spørsmål.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Alias :)

Samme tenkte jeg.

Eller et annet spill, men Alias er ypperlig i selskap (synes jeg da).

Men best er Kortskalle, dog ikke det man får kjøpt, men at man tar hvert sitt kort, skriver på det en kjent person, en filmfigur eller lignende, gir det til sidemannen som skal klistre det i panna. Så skal man spørre spørsmål for å finne ut hvem eller hva man er.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

"Psykolog" er morsomt! Man sitter bare sånn som man sitter i sofaen etc., så velger man en som skal være psykolog. Psykologen må gå ut på gangen og dere avtaler hvem dere skal være. Om du skal være den rett ved siden av deg, nummer to til venstre for deg, nummer to til høyre for deg etc. Så kommer psykologen inn og skal stille en og en et spørsmål. Han bestemmer selv hvem han vil spørre om noe og han kan stille en person så mange spørsmål han vil (men det er jo greit å spre spørsmålene litt utover). Den som blir spurt om noe skal da svare som om han er personen til siden for seg, sånn som dere avtalte da psykologen var på gangen. Hvis en av dere svarer feil, sier alle eller de som vet at svaret er feil "psykolog!" (og når en sier det samstemmer dere andre og sier også "psykolog!") også bytter dere plass hulteribulter. Da har hver person fått en ny en å være også fortsetter leken. Oppdraget til psykologen blir å finne ut hva som foregår og hva som er greia, altså hvem som er hvem.

Var det forståelig?

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

En eller annen form for quiz? Enten om bursdagsbarna eller om noe lokalt, eller helt generelt, avhengig av gjestene. I mamma sin femtiårsdag lagde pappa og jeg en quiz med litt harmløs mobbing av henne, og musikkspørsmål hvor vi spilte sanger som lå på VG-lista på bursdagen hennes da hun ble født, da hun var ti, da hun var tjue osv helt til hun ble femti.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Popquiz! Dere lager en liste med artister/band, og skriver et og et navn med store bokstaver på et ark(før festen selvfølgelig). Så deler dere inn gjestene i lag. En av dere står på en stol med alle arka, og alle på laget bortsett fra en står med ryggen til den som står på stolen, og en på laget står forran laget og ser på deg på stolen og hva som står på arket. Så skal den personen synge(eller forklare/mime eventuelt) en sang av artisten og de andre på laget skal gjette. Hvis en gjetter riktig eller personen som skal synge sier pass så løper personen som sang tilbake i rekka og nestemann skal synge. En av dere har selvfølgelig styring på poenga og passer på tiden. Hvert lag får 1 min på seg feks. Så holder man på til man ikke har flere ark igjen.

Her er det selvfølgelig viktig å passe på at gjestene har drukket litt først, eller så tørr ingen å synge ;)

Krever jo litt forarbeid og helst en printer og en haug med ark. Men er ganske gøy!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Enig med Siri. Alle sånne ting er forferdelig kleine. Rollespill og leker og bli kjent og slike ting dør jeg litt innvendig av, og jeg skal aldri bli med på noe Nirm inviterer meg til. :P

Vil du ikke komme i burdagen min om jeg inviterer deg altså? :cry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vil du ikke komme i burdagen min om jeg inviterer deg altså? :cry:

Nope. Du kommer til å tvinge meg til å mime fram Marilyn Monroe på en scene foran 30 mennesker jeg ikke kjenner muligens med 6 halvlitere innabords. Because that's the kind of guy you are. :ermm:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nope. Du kommer til å tvinge meg til å mime fram Marilyn Monroe på en scene foran 30 mennesker jeg ikke kjenner muligens med 6 halvlitere innabords. Because that's the kind of guy you are. :ermm:

Du hadde nok heller måtte være med på sekkeløp, potetløp, stolleken og slike ting. :lol: Og ikke minst synge bro bro brille, siden det er så stor uengighet om hvordan den skal synges. :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

You scare me... 000293-medium.gif

:lol:

Men er jo ikke måte på hva foreldre gjør når de holder på med barna sine (da kan de eksempel sitte og breke, vrinske og raute hver gang man kjører forbi et dyr på en 3 timers togtur), men det samme på fest, kan de altså ikke! :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
    • Hei,  Kjøpte akkurat en flexi classic L. 5m. bånd. Den fungerer helt greit, men vurderer et annet alternativ neste gang jeg kjøper. Det jeg kunne tenke meg er låste posisjoner uten å holde inn knapp i tillegg til et enda mer robust tapebånd og et noe større håndtak. Noen anbefalinger? Jeg har en nokså sterk staff-presa blanding på. 35 kg., som tidvis kan dra noe. Ser nå at jeg skulle flyttet denne til utstyrstråden, men vet ikke om det er mulig.  På forhånd takk for svar😊
    • Ede har endelig lært å sette pris på vanntette potesokker, og vil nå heller gå med enn uten. Trenger ikke bestikke med godis for å få dem på lenger, han husker nå at det er langt mer komfortabelt å gå ut på iskaldt klissvått og ekle grussteiner med dem på enn å gå barbeint.  Han ga uttrykk for å ville ha dem av inne på kjøpesenteret, da han selv la merke til at bakken var tørr, varm og stenfri der inne, men klagde ikke, bare gjorde meg oppmerksom på at han kunne tenkt seg å få de av der inne.  Nytt for dagen var å reise på rullebånd. Det har vi ikke prøvd før. Kunne gått meget bedre. Min feil. Trodde han ville forstå greia og bli med av, men han ble usikker da vi nærmet oss toppen, satte seg tilbake istedenfor å bli med frem, så jeg måtte panikk løfte-dra-heise ham over kanten i en faderlig fart, noe som selvsagt stresset ham. Not a good introduction.  Vi tok samme greia ned også, hvor han var helt kewl med å stå på båndet i bevegelse etter å ha blitt løftet på Ante fare og ble nervøs da han så slutten nærme seg, men virket som han synes det var helt ok å bli hjulpet over kanten med et muntert: "Whoppsie!" og en stor bit Nom Noms trøkket i ansiktet på landing. Han spiste det ivrig, så håper den sammenhengen med rullebåndet ble en sterkere neural pathway.   Videre på miljøtreningslisten har vi rulletrapp.. 😰 Det må gjøres. Rakk ikke øve opp den vanlige trappen i dag, fordi vi hadde ærender, men i morgen har vi ingenting annet å gjøre, så muttern får kle på seg, ta med sitteunderlag, pledd, varm drikke, kanskje niste, just in case, for om det ikke løsner etter noen forsøk med bare de øverste trinnene og gradvis økning, så kan vi sitte i den trappen og henge og ha det dødsens kjedelig til han finner ut at det lønner seg å gå den opp og vi får full fest.  Flashy blinkende helikopter med lyd hadde Mr. T on staircases ingen issues med. Gikk rundt det på baksiden mot veggen og så inn i cockpit og synes ikke det var noe uvanlig med det der.  Har forøvrig passert masse små og større unger også, både inne og ute og han begynner bli kjempeflink til å se, men ikke røre nå, på tross av de mange flørtende blikkene som inviterer til kos og lek.  De minste barna har jeg vært litt nervøs for skal trigge jakt når de plutselig løper, så jeg har vært veldig på alerten, men det eneste som utløste jakt i ham og strammet båndet var en dinglende skulderstropp på en bag. Så ut som en biteleke. Bykset, men fikk ikke nå frem til den. Med unntak av den har han vært eksemplarisk og avbrutt intensjoner om å undersøke andre mennesker på kontaktlyd hver gang jeg så ham vurdere det og var nervøs for et byks mot noen. — Food before Feckers, any day. Noen ganger også mom over nom. Han bryr seg om og tar min veiledning selv når han er mett og ikke vil ha mer. Vi begynner få et bånd utover måltidene 🥳
    • Enig med det over. Lær inn eventuelt en «gå og legg deg» kommando, så du kan avlede med å be hunden å gå og legge seg.  Miljø trene og sosialisere masse så hunden blir godt vant med lyder og folk rundt seg. Men føler det har mye med mentaliteten på hunden og rasen og gjøre. Har du en usikker vokterhund så er det vanskelig å dempe varsling. Har du en trygg vokter så har den høyere terskel for å anse noe som nødvendig å varsle på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...