Gå til innhold
Hundesonen.no

Ble selvsikker med farget pels


Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Det var da eieren Stephanie Mariam (19) meldte inn den lille pomeranianen til et modellbyrå for hunder at det hele startet. I forbindelse med en musikkvideo måtte pelsen farges fra hvit til grønn.

Men det var imidlertid ikke bare pelsen som skiftet farge, ifølge eieren:

Harvey Moon kom på en måte ut av skallet. Den lille tassen som tidligere hadde vært nervøs og reservert, var med ett full av liv!

http://www.dyrebar.no/artikkel/ble-selvsikker-med-farget-pels-21362646#xtor=CS2-9-21362646%5BBle+selvsikker+med+farget+pels%21%5D

OMG!

Skrevet

Satt akkurat og leste det makkverket av journalistikk, herregud så teit. Hvis "dyrebar.no" har lyst å bli tatt seriøst kan de jo kanskje fokusere på noe annet enn eventyrhistorier om oppmerksomhetssjuke hundeeiere som farger bikkja si i alle regnbuens farger og kommer med en kvitrende regnbuehistorie om hvor glad bikkja ble for å bli farga. Eh, ja det merker den jo? WTF?! Jeg kjenner trua på menneskeheta minsker når slikt får oppmerksomhet i media, mens forskningsresultater ikke sees et knyst av. Ett skritt nærmere paradise hotel world wide :D

(Og nei, jeg tror ikke bikkja lider, jeg synes bare nyhetsverdien er lik NEGATIV 100 :P )

Skrevet

Wow , jeg trodde først at artikkelen var tull jeg. De kan ikke ha mye å skrive om på dyrebar.no, glad jeg ikke gidder å betale for å lese der ,hvis dette er et eksempel på hva man får.

Skrevet

Umiddelbar kommentar: Eeeewwww!!!

Tåpelig. Og eierens uttalelse om at hunden er henne baby *blærk* Det er sånne folk som har gitt både meg og helt sikkert en drøss med andre flust av fordommer mot småhunder. Og som Chi-eier blir jeg både forbanna og flau. *ønsker den lilla hunden en ny eier*

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...