Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Åh, dette har jeg lyst til! Noen jeg kan sitte på med...? :)

:innocent:

Har veldig lyst, må bare se hvordan dette passer med div. jobbgreier. Det er jo rett før en mva-frist som vanlig :P

  • Like 1
Skrevet

:innocent:

Har veldig lyst, må bare se hvordan dette passer med div. jobbgreier. Det er jo rett før en mva-frist som vanlig :P

Hihi, jeg håpa du skulle svare! :heart: Gråbjørn eller en rød veteranfare og en liten svart fare...?

Skrevet

Må man være medlem av noe hundeklubb? Er ikke medlem i NKK. Har bikkja i STO at that time, hadde jo vært mojjo :P

Skrevet

Hihi, jeg håpa du skulle svare! :heart: Gråbjørn eller en rød veteranfare og en liten svart fare...?

Hvis Hera går jaktprøve i høst kan det være aktuelt med henne (hvis "han far" godtar at jeg reiser med henne), Løsti er 8 mnd + noen og 20 dager - fin timing :P - så hun er ikke aktuell. Og ellers blir det vel ei lita mini-prinsesse som kanskje ikke har så mye der å gjøre :lol:

  • 1 month later...
Skrevet

Æsj... dette går ikke :( Fikk i dag melding om eierskiftekurs som jeg må på 11-12 desember, i tillegg til mva-fristen 10.desember, så da blir det ikke tur på oss i år, blir nok heller sittende på kontoret for å bli ferdig med alt den helga...

Skrevet

Jeg har skikkelig lyst til å reise bort! Det var så lettvint å toge fram og tilbake, bo på Hotel New World med gratis shuttle og i det hele tatt. Ikke skrekkelig dyrt heller. Men hvor god idé er det å reise bort da når jeg fremdeles har fire eksamener igjen før jul? Neppe veldig glupt...

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

  • Like 1
Skrevet
Ja, du må være medlem av enten SKK eller en annen utenlandsk, godkjent hundeklubb.
Er det spesielt i Sverige? For såvidt jeg vet trenger man ikke å være medlem i NKK for å stille i Norge (dog koster påmeldingen dobbelt så mye).
Skrevet

Er det spesielt i Sverige? For såvidt jeg vet trenger man ikke å være medlem i NKK for å stille i Norge (dog koster påmeldingen dobbelt så mye).

Hm, mulig du har rett, altså. Det finnes bare ikke noe alternativ for "ikke medlem" når en skal melde på. Du må enten krysse av for medlemmer SKK eller godkjent, utenlandsk klubb.
Skrevet

Jeg har nesten fått go for at jeg og Lio kan dra. Det er søndagen vi skal stille, så jeg vurderer å kjøre lørdagen og kun ha en overnatting. Skal avklare litt mer, men mulig jeg har plass i bilen om noen trenger skyss.

Skrevet

Det er juniorvinnertittel, ja? Jeg tror jeg har siste forelesning i slutten av nov, og ingen eksamen til jul. Vil, vil, vil... :icon_redface:

Det er junior tittel ja, den vi sikter mot :D

  • Like 1
Skrevet

Jeg kommer nok ikke, men hvertfall en hund herfra skal. Dersom Lill reiser, greier jeg vel å få presset gjennom at hun tar med en springerting for meg også, tenker jeg, så da blir det til at begge pelsene blir stilt, og jeg blir igjen her i Norge og heier!

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...