Gå til innhold
Hundesonen.no

Div. utstyr og bøker selges!


Recommended Posts

Har hatt en liten oppryddig i hundeutstyret etter vi flyttet, og fant en del jeg ikke lenger trenger + et par bøker :)

IMG_0492s_zps5bcf7357.jpg
Showmaster overall 45cm, 100kr (aldri brukt)

IMG_0659s_zps416a1684.jpg
Trixie regndekken med fleece på innsiden 40 cm (men kan reguleres litt i foran), 75kr

IMG_0494s_zps7ffda4cb.jpg
Hurrta sele strl. 70 (et par små hull på innsiden, synes ikke), 75kr
Ezydog sele strl. large (kan reguleres mye, passer de fleste medium/store hunder) 150kr

IMG_0496s_zps3cbfab7a.jpg
Nylon halsbånd, 42 cm på det lengste (regulerbart), 30kr
Brunt lærhalsbånd 50 cm (ubrukt), 80kr

IMG_0497s_zps74f4322a.jpg
Diverse utstillingsbånd, 50kr per stk

IMG_0493s_zpsb0c4e31b.jpg
Skjerf, passer små/medium hunder, 30kr

Bøker:
IMG_0660s_zps4b35f32e.jpg
Lydighetstrening i teori og praksis, 300kr
Kulturkollisjonen, 180kr
På talefot med hunden, 100kr


Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...