Gå til innhold
Hundesonen.no

Imagine That Absolute Entertainer


Recommended Posts

Skrevet

Ja - er vel kanskje på tide å lage min egen tråd? *smiler bredt*

Ukene går fantastisk fort, og det er idag 4 uker siden min herlige valp ble født den 20. juli! 4 uker! Om "kun" 4 uker og 6 dager henter jeg godgutten som har fått navnet Ludvig. Ludvig har jeg ventet på i mange år, og endelig er tiden snart inne! Herligheten skal deleies med oppdretter Synnøve og vi har begge store mål innen avl og utstilling for denne gutten. I tillegg skal han når kroppen er klar for det bestige alle de syv fjell i Bergen og være med på både skogsovernattinger, fjellturer på Trysil og svenskehygge på hytta. Som den ekte bergenseren han er skal han så klart bo i Bergen by, men oppleve både hovedstaden og det store utland med jevne mellomrom. Går alt etter planen går turen til World Dog Show i Helsinki 2014 og ihvertfall èn stor utstilling i söta bror.

Mor er Pugbully Dixie Chick "Lotta" og far er NORD LV UCH Tangetoppen's Kilkenny "Hector", begge fantastiske hunder i mine øyne.

Skrevet

Jeg ble forvirret og trodde Synnøve tullet med at hun skulle hente valpen som er hjemme hos seg selv :lol:

Velkommen hit og gratulerer med en etterlengtet valp :D Det blir spennende å følge med på dere fremover!

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk alle sammen!

Hehe, er nok hos meg han skal bo, men han er jo også Synnøve sin ^^,

Jeg tror jeg ble forvirret av bildet i avataren din. Jeg tror jeg har trodd at Synnøve har hatt det som bildet før, så registrerte jeg ikke at det var et annet nick :P Jeg visste jo egentlig at han skulle bo et annet sted, men det kunne være Synnøve ble så forelsket at hun ikke klarte å la han reise fra henne! :aww: Det er jo fult mulig så søt som han er :wub:

Skrevet

Hehe, tror Synnøve er glad det blir deleie på hannen og fôr på ene tispen. Vakre godklumper!

Blir nok kvalmt mange bilder her inne når jeg henter han ^^

Skrevet

Synnøve er treg, så her kommer flere bilder stjelt fra Synnøve :innocent:

Godgutten min :wub:

Flink å stå har han også blitt!

Er det rart jeg er forelsket? :D

Ludvig, tispe2 og tispe1

Boris, Ludvig og pappa Hector :heart:

Ludvig til venstre og jentene til høyre

Skrevet

Hahah, du er en racer på å stjele bilder. Jeg får legge ut ett til og med du ikke har sett da! ;)

1077899_10153129191615161_398418583_n.jp

Også må vi jo ha sovebilde av lille gullet :wub:

1083864_10153112599640161_1251751365_o.j

Ludvigen tar livet med ro, mens jentene prøver rømme ;)

Skrevet

Sånn er det når man er treg Synnøve! De har jo vært på fjesboka i mange timer uten at våre kjære sonere har fått sett dem ?

  • 2 weeks later...
Skrevet

Nå er det bare 3 uker igjen til jeg henter lille godgutten min Ludvig :wub:

Utstyr er på plass. Mat er på plass. Godbiter er såklart handlet inn. Godgutten har en hau med leker. Tørkeruller og spray står klart på hylla. Nå mangler bare Ludvig :blissysmile:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...