Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 287
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi er å treffe fremover: 22. september Rakkestad Hundeklubb sitt valpeshow 4-6. oktober Torpmoen, Gol 12-13. oktober Letohallen 20. oktober Sonenmesterskapet 26. oktober Valpeshow i Langesun

Jeg og Marianne har starte opp Hundegodt. Varene kan hentes hos meg (holmlia), etterhvert hos Marianne (tveita) eller hos Håvard (Holmestrand). Vi kan også ta det med på utstillinger/treninger ol.

Jeg tror Putle likte leken?

Posted Images

Skrevet

Mr. skjønner ikke helt hvorfor drakamp er så gøy ELSKER leken i kaninskinn. Vaskebjørn falt også i smak :) Kjøpte også div. tyggeting, regnet med vi skulle gi det bort til andre hunder til jul, men jammen likte han de selv :)

1520647_10152047079942225_1776749576_n.j

1488292_10152047079772225_1851884014_n.j

  • Like 2
Skrevet

Men vi får denne som sagt tilbake på nyåret :)

Postet bilde

Jeg vil også ha en slik på nyåret! Helst med svart eller rødt håndtak, hvis det kommer. Blir det noe mer vaskebjørn?
Skrevet

Jeg vil også ha en slik på nyåret! Helst med svart eller rødt håndtak, hvis det kommer. Blir det noe mer vaskebjørn?

Det blir ikke noe mer nei, men! pga en tellefeil så har vi en til overs, si ifra om du vil ha den, hvis ikke legger jeg den bare ut for salg i nettbutikken :)

Skrevet

Det blir ikke noe mer nei, men! pga en tellefeil så har vi en til overs, si ifra om du vil ha den, hvis ikke legger jeg den bare ut for salg i nettbutikken :) 

Jeg vil ha den :D

Skal du tilfeldigvis innom Gardermoen i nær fremtid? :P

Skrevet

Jeg vil ha den :D

Skal du tilfeldigvis innom Gardermoen i nær fremtid? :P

Vi har stand på Letohallen lørdag og søndag neste uke, eventuelt kan jeg sende den med JeanetteH ikveld :)

Sender deg PM :)

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Nå har jeg bestilt hos dere! Gleder meg til å få nye leker som forhåpentligvis vil engasjere hunden min mer enn de vi har nå og gi oss masse treningsglede på hundeklubben :)

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

@LolaPagola Vi har fått inn storfe knokeben forøvrig, foreløpig selger vi de bare på stand, men om du vil ha si ha (husker du var intressert) så kan jeg ordne den i posten for deg :)

De koster 110 kr stk og veier rundt 2 kg stk

526857_397398627062330_1266649072_n.jpg

Skrevet

Får dere inn lammeknoker igjen? Ser det såt "our of stock" på nettsiden.

Ja, vi ble helt utsolgt i helga for det og mye annet da det gikk utrolige mengder snacks i Langesund! Er i bestilling :)

  • Like 1
Skrevet

Ja, vi ble helt utsolgt i helga for det og mye annet da det gikk utrolige mengder snacks i Langesund! Er i bestilling :)

Så bra! Da avventer jeg å bestille til dere har det inne igjen :)

Dere skal ikke til Stavanger/Sandnes/rogaland på noen arrangement i 2014 tilfeldigvis?

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...