Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tindra blei parret for 3,5 uke siden og i dag kom første matvegring så da får man krysse fingrene for valper :D Tindra har termin den 21 sept.De hadde en parring med 15 min heng.Faren er Hd og AD rønget fri og øyelyst fri.Tindra er Hd og AD fri og øyelyst fri som valp og sist januar 2013.

Eagermind Silma Elenya(Tindra som liten)

225314_10150616042875641_4009172_n.jpg

Som voksen( 1 år har ingen nye oppstillings bilder)

IMG_3127.JPG

Faren: Belmara's Pocket Full Of Kryptonite(Anton)

anton-20mndr.jpg

Tindra er lite stilt ut da hun har brukt lang tid på og bli ferdig.Hun hat et lite cert.Tindra er ei happy go lucky dame som elsker alt og alle.Anton er av samme typen og det samme er hans søsken.Anton er første gangs parrende og det samme med Tindra så det kan bli spennende og se hva de gir.Jeg synes de to utfyller hverandre bra så jeg gleder meg til og se hva som kommer fra de to :D

  • Like 4
  • Svar 195
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da er fødselen begynt

All About Me er nå 8 dager gammel og veier 401 gr.Så noen bilder..

Vesle gutt er nå 11 dager og veier 511 gr..Her er litt dårlige mobil bilder..

Skrevet

I går var første matvegring dagen.Til Frokost i dag ville hun ikke ha mat i det hele tatt og i kveld kastet hun opp alt stakkars.Hun er tydelig skikkelig kvalm om dagen..

Skrevet

Tindra er nå 5 uker på vei og magen blir større.De små puppene er blitt større/rosa og strutter.Så jeg er ingen tvil om at hun har valper.Skal se om jeg ikke får tatt noen bilder av henne snart..

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...