Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hva går NKK etter når de deler ut nummerlappene?
Vi er ikke helt enige her, noen sier alder innen samme klasse, noen sier etter alfabetet og andre sier etter regnr.

På Bjerke skal nå jeg inn med min som nr 9, broren hans, hvis navn er før min i alfabetet, skal inn som nr 8. For meg blir det riktig, dersom regnr til min er etter brorens, slik har jeg i alle fall alltid tenkt før, at det er regnr som avgjør rekkefølgen.

Hva er det riktige?

Skrevet

Jeg melder ofte på så nært fristen som overhodet mulig for å få Hector bak noen hunder i championklasse (han går best når han ikke går fremst) Som oftest har jeg da noen foran meg.

Så jeg tror det går etter når man melder på.

Skrevet

Alfabetet er Det ikke. For da skulle jo Amiga som har kennel navn på a alltid gåtg først i sin klasse.

Har heller ikke merket at det går på alder. Kanskje det bare er helt tilfeldig evnt at det er etter når folk melder seg på :-P

Skrevet

Jupp, det er helt vilkårlig - jeg har meldt på fem minutter før utsatt påmeldingsfrist gått ut, og likevel stått langt framme i klassen, for eksempel. Jeg har også meldt på flere måneder før, og stått langt bak.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
    • Har sett alle de episodene til Maren i mange år. De går opp av sengene sine mens jeg sover og står utenfor rommet å bjeffer høyt. Helt til jeg lukker opp siden jeg ikke får sove.
    • Det første og viktigste er å ta valpen ofte nok ut, så det ikke er behov for å å gjøre fra seg inne. Også om natta. Jeg ville sendt dynene til rens for å få de rengjort skikkelig. Er hundene vante til å sove på soverommet? Isåfall må dere lære dem å slappe av og sove et annet sted. Her er det mye inspirasjon å hente fra Maren og Bølle til Bestevenn. Gi de faste liggeplasser i stua eller annet rom og lær de å ligge der og slappe av. Det kan hjelpe med å bruke kompostgrinder eller barnegrinder til å begynne med, for å begrense dem litt, og evt. i soveromsdøren.
    • Etter jeg fikk valpen som har tissa flere ganger i senga og på dynene så begynte de andre to også å gjøre det samme. Vi har sprayet på Urin Off og andre spray noe som ikke har funka. Vi har også gjort sånn at hundene ikke kommer inn på soverommet vårt men da står de utenfor å bjeffer sammenhengende i flere timer og det går ikke siden de ikke kan vekke nabolaget her. Nå stinker det tiss og bæsj i hele senga og på dynene og de fortsetter å markere. Må vi kjøpe en ny seng og nye dyner og alt? Men bjeffinga slutter de ikke med når de vet at vi er inne på soverommet. Har dere noen tips? Vi er helt desperate her.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...