Gå til innhold
Hundesonen.no

Tragisk sak


Guest lijenta
 Share

Recommended Posts

  • Svar 145
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Merkelig å ikke bryte inn, selv om kenneleieren sa det var normal prosedyre... man skal vel ikke finne seg i at hunden sin blir mishandlet. (Men er ikke så lett når man er 19 år og er i en slik situas

Det er faktisk et velkjent fenomen når man står ovenfor autoriteter. Milgram's Experiment er et kjent og svært interessant eksempel på dette. (Hvis man synes en slik reaksjon er uforståelig, så kan de

Ja...jeg vet Men dama kommer ikke unna med dette altså.. jeg har sendt mail til nkk og pomme klubben, jeg krever rett og slett at dette skal få konsekvenser og at dama ikke får fortsette med sin

Merkelig å ikke bryte inn, selv om kenneleieren sa det var normal prosedyre... man skal vel ikke finne seg i at hunden sin blir mishandlet. (Men er ikke så lett når man er 19 år og er i en slik situasjon da, skjønner litt det og...)

Håper den ekle oppdretteren blir hengt ut med navn og bilde snart.

  • Like 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grådig uvettig idiot håper rette instans griper inn.. Stakkars lille hunden ;(

At en 19 åring ikke griper inn når "oppdretteren" utgir seg for å være proff er vel ikke helt uforståelig.

Synes veldig synd på jenta..

Men dette burde kanskje få alle med oppdretterdrøm i magen til å tenke seg mange ganger om.

KUNNSKAP KUNNSKAP KUNNSKAP om avl og oppdrett er alfa og omega!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Etter å ha vært noen mnd i "miniatyrverdenen" så forundrer ikke dette meg :no: Forferdelig :no:

Er det bare miniatyroppdrettere som bruker tvangsparing? For det er ikke første gang jeg har hørt om det, men er ikke så veldig inne i noen oppdrettermiljøer...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grådig uvettig idiot håper rette instans griper inn.. Stakkars lille hunden ;(

At en 19 åring ikke griper inn når "oppdretteren" utgir seg for å være proff er vel ikke helt uforståelig.

Synes veldig synd på jenta..

Men dette burde kanskje få alle med oppdretterdrøm i magen til å tenke seg mange ganger om.

KUNNSKAP KUNNSKAP KUNNSKAP om avl og oppdrett er alfa og omega!

For meg er det faktisk uforståelig, selv om man "bare" er 19 år gammel, at man ikke griper inn når man ser at hunden presses ned, har vondt og faktisk skiter på seg!

For meg er det også uforståelig at man velger sette valper på tispa si uten å ha lest noe om avl og oppdrett, da inkludert parring.

Ellers håper jeg dete får konsevenser for oppdretter og at NKK også gjør noe.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

For meg er det faktisk uforståelig, selv om man "bare" er 19 år gammel, at man ikke griper inn når man ser at hunden presses ned, har vondt og faktisk skiter på seg!

For meg er det også uforståelig at man velger sette valper på tispa si uten å ha lest noe om avl og oppdrett, da inkludert parring.

Ellers håper jeg dete får konsevenser for oppdretter og at NKK også gjør noe.

Det finnes styrmenn som i 100% passivitet ikke har hindret kapteiner å fly et fly inn i den sikre død. Dette er et fenomen særlig kjent i asiatisk kultur, men også ellers i verden. Det er ikke uvanlig at man holder kjeft når man blir tiltalt som mindreverdig av en maktsperson. Google CRM, MCC og organisasjonspsykologi - spennende fagfelt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er faktisk et velkjent fenomen når man står ovenfor autoriteter. Milgram's Experiment er et kjent og svært interessant eksempel på dette. (Hvis man synes en slik reaksjon er uforståelig, så kan det jo være interessant å høre innlegg og forskning som kan forklare og gjøre det mer forståelig :) ).

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kan nå være så velkjent det bare måtte, for MEG er det allikevel uforståelig at en kan stå og se på at bikkja tvinges nede, skriker og bæsjer på seg!

For meg er det også uforståelig (og der har det ingen ting med autoritetspersoner å gjøre i det hele tatt) at en som bestemmer seg for å sette valper på tispa si faktisk ikke leser noe om avl og oppdrett, ikke sjekker linjer og ikke har fått med seg hvordan parring av hunder foregår. Ei heller at man ikke har satt seg inni NKK's etiske retningslinjer om avl. Hundeeier skriver at hun ikke ante noe om hvordan en parring foregår, hadde hun gjort det så er jeg ikke så sikker på om dise velkjente fenomenene og autoritetspersoner hadde hatt så mye å si jeg ...

Men, det er nå meg da.


  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hun får også en god sykkeltur hver morgen, noen ganger med trekk og andre ganger uten. I løpet av uken trener vi også lydighet, svømming, rallylydighet og spor. De siste månedene har vi fokusert mye på ro-trening i offentlige områder med mange folk og hunder. Hun er i god form og har en slank kroppsbygning, men sliter med å roe seg ned når vi er ute, selv om hun lett finner roen innendørs. Tidligere kastet vi dessverre en del pinner og ball på turer, men jeg innså i senere tid at det er med på å skape mye stress. Derfor har vi sluttet med dette for en god stund siden. Jeg forstår at dette har bidratt til å bygge opp stressnivået hennes utendørs. Men ellers har hun vært slik jeg beskriver henne, helt siden vi fikk henne.
    • Søk er fint, men ellers synes jeg det virker som det kan være litt mye løping og stress-jobbing, enn ro og fokus. Jeg ville droppet kasting av ball/leker/apport, og agility. La henne løpe litt fra seg, og så ta økter med roligere øvelser. Lengre søk, flere gjenstander, rolige øvelser som sitt, dekk, stå, veksling mellom posisjoner, gå fot, og andre roligere lydighetsøvelser. Bli-øvelser krever også fokus og selvbeherskelse. Det kan også være det hjelper å gi henne oppgaver på tur. Selv om jeg i prinsippet er motstander av at hunder skal gå fot på tur, så kan det være en idé å gjøre det for noen strekninger. Variere med å veksle hvilken side hun går på (etterhvert bytte side under gange, og veksle mellom å bytte side ved å gå foran eller bak deg), snurr mens dere går fot, osv. Ta korte stopp med gjennomgang av et par øvelser. Hopp opp på steiner og benker dere går forbi. Og stopp innimellom og kast en neve godbiter i grøftekanten så hun får søke opp. Dette høres ut som en hund som kjeder seg på tur, og trenger litt fokus og jobb. Gjør det lønnsomt å ha slakt bånd når dere ikke fokuserer aktivt på en oppgave. Bruk kontaktkommando litt før båndet blir helt stramt, og belønn kontakt og nærhet til deg. Og ja, det tar tid og tålmodighet!
    • Det er en border collie på 2 år. Før tur får ho løpe fra seg på et jorde en halvtimes tid. Da pleier vi også å leke litt søk med ulike gjenstander som ho skal finne. Eller så trener vi litt agility hvor hvor ho også får kjørt seg litt både mentalt og fysisk, men ho er likevel alt for gira og stresset på turen etterpå.. 
    • Gulvredsel er ikke uvanlig på en del raser. Hvilken rase er det? Selv om søsknene ikke har det ligger det også typisk i genene, det er jo arven bakover som er relevant her. Jeg ville jobbet med å gjøre det å gå gjennom dører en positiv ting. Finn en ukjent døråpning, la hunden stå nærmest døren. Stå på avstand, og belønn at hunden ser på døråpningen. Hvis hunden beveger seg nærmere på egenhånd, belønn igjen. Ikke gå for fort fram, og belønn gjerne med å ta noen skritt bort fra døråpningen igjen innimellom. Ta pauser, men la hunden selv også styre tempo mot og gjennom døren. Gjør dette med både kjente og ukjente dører en periode, og se om adferden endrer seg.
    • Jeg har en hund på 11 måneder som er litt merkelig. planen er at vi skal stille han ut etterhvert . Men vi har et problem han er ikke glad i «dør listene» inn til nye bygninger eller rom.. Vanskelig å få han inn i rom, da han nekter å gå inn.. vanskelig å motivere og det har skjedd at han har kommet ut av båndet når vi har vært på vei «inn» . Andre steder igjen kan dette gå helt fint.. Vi trenger tips å råd til at han mestrer å gå gjennom døråpninger over dørlistene, hvordan gjøre dette på en god måte slik at det ikke blir noe verre .. vi har også perioder der han kommer inn i det nye rommet / bygningen , blir han usikker på underlaget og snuser på «parkett skillene» akkurat som han reagerer på lister og planke skillene i gulvet . Han går på det, men er ikke akkurat komfortabel. (han går som regel bare rett fram akkurat som han har en sti) Andre steder igjen kan dette gå helt fint. Vi har valgt å bare overse det , til han løser det selv og skjønner at det ikke er noe skummelt med tanke på «spøkelsesalderen» . Det som jeg ønsker råd om er hvordan få hunden til å mestre å gå inn i nye rom? Vi skal stille han ut etterhvert , og blir det innendørs er jeg redd for at han ikke vil trives da han ikke er komfortabel med å gå inn i nye rom eller å gå på ukjente underlag.. Vi har han med jevnlig på nye ting i nye miljøer, men ikke vært rundt på utstillinger enda.  noen som har vært borti dette ? han er veldig sta og litt vanskelig å motivere da staheten er sterkest😅 ingen av søskene har redsel på gulv, men de kan reagere på lister eller streker. Men det har gått over når de har blitt voksne på de andre kullene .. De har blitt godt sosialisert hos oppdretter og gått på ulike underlag og vært i forskjellige rom. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...