Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 678
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi vart plutseleg medlem av denne gjengen    44      

Endelig kan jeg også bli med i denne gjengen Hils på Gába

Hurra! Ultralyd i kveld bekreftet at Tia er drektig  

Posted Images

Guest Christine
Skrevet

Du kan jo starte og se hvor mange som henger seg på :P Mye og snakke om før den tid.

Hvorfor ikke valp? Og hvorfor så lenge til? :)

2014 har jo såvidt begynt, kan jo hende ting endrer seg? :)

Kjenner på det at V blir 7 år i år, så det er absolutt på tide, men det er mye som må klaffe for at valp kan skaffes gitt.

Skrevet

Kjenner på det at V blir 7 år i år, så det er absolutt på tide, men det er mye som må klaffe for at valp kan skaffes gitt.

Fin alder på voksenhunden mtp valp i hus :)

Lykke til med kanskje-planer!

Skrevet

Fin alder på voksenhunden mtp valp i hus :)

Lykke til med kanskje-planer!

Ja, vet du. Jeg vil påstå at 7 år er perfekt alder på første hund hvis man vil ha valp. At Chess har vært så stødig, bestemt og rik på livsvisdom har gjort at jeg har fått utrolig mye gratis med Leja. Dessuten er 7 år fortsatt ungt nok til at eldste fortsatt er leken og spretten :)
  • Like 2
Skrevet

Ja, vet du. Jeg vil påstå at 7 år er perfekt alder på første hund hvis man vil ha valp. At Chess har vært så stødig, bestemt og rik på livsvisdom har gjort at jeg har fått utrolig mye gratis med Leja. Dessuten er 7 år fortsatt ungt nok til at eldste fortsatt er leken og spretten :)

Helt enig! Labbisen var passert 6 når pyrren kom i hus, det var helt supert :)

Guest Christine
Skrevet

Fin alder på voksenhunden mtp valp i hus :)

Lykke til med kanskje-planer!

Jeg hadde opprinnelig store planer, men ser ut til at jeg må vente til 2016. Har tidligere kjøpt hund når forrige hund var 5 år, og det var en fin fin alder, så det er ikke der det ligger :)
Skrevet

Jeg tror, jeg tror, at det blir en valp på meg i år også. Regner med vi får valper rundt august, og hvis det blir noen fine, så vil jeg gjerne beholde en, enten hjemme, ute på for, eller deleie.

Skrevet

Jeg hadde opprinnelig store planer, men ser ut til at jeg må vente til 2016. Har tidligere kjøpt hund når forrige hund var 5 år, og det var en fin fin alder, så det er ikke der det ligger :)

Usikker på om jeg skjønner hva du mener med det siste der, tror kanskje vi har misforstått hverandre.

Skrevet

poster noen nye bilder av lille Vita'min
nå er hun snart 4 uker, og planen er å reise 06 mars for å hente henne. gleder jeg meg?
Ja!

Hun har nå fått sin første ormekur, og slik jeg forstod det skal hun chippes og vaksineres om to uker. I tsjekkia har de tidligere måtte hatt tattoo også, men den regelen er endret nå, så hun slipper å få tattoo i øret. ellers er alt av papirer i orden, mangler kun passnummeret hennes og chip nr for å få sønd inn div søknader.

ellers må jeg jeg si- jeg trodde altid før at slike søknader kunne bli avvist etc. av div. grunner. men de jeg snakket med på mattilsynet sa at alle søknader gikk gjennom dersom bare papirarbeidet var i orden (og det ikke var snakk om ulovlige raser)

post-10564-0-81203700-1390773402_thumb.j

post-10564-0-84733500-1390773407_thumb.j

Skrevet

Da har vi akkurat kommet inn dørene her etter å ha vært en "snartur" i Tsjekkia og plukket opp "lille blomst" :). Bortsett fra at bagasjen min ikke kom seg fra Frankfurt til Praha på fredag, så gikk vel det meste som smurt, egentlig (og selvsagt var alle bekymringer bortkasta :D).

Her er vi på toget fra Ostrava til Praha - en trøtt liten valp som oppførte seg aldeles strålende på de 3,5 t togturen tok.

Hotellovernatting og flytur tok hun også på strak arm, mens mine armer er derimot helt gåene nå *ler*. Det er tungt å bære på 7,5 kg valp rundt omkring (nei, man gidder ikke å vente på at valpen går selv når man strener rundt på flyplassen i Frankfurt f eks).


1016217_797345343626010_1974471805_n.jpg

....og selvsagt må man ha norsk genser når man skal bli norsk :)

  • Like 13
Skrevet

Duuuu... Siri, da.. Jeg er ikke litt misunnelig engang :wub:

Og navnet ble? Blomst!? :yes:

:D :D :D Hun er aldeles elskelig, altså :).

Foreløpig heter hun bare Yasmine - så får vi se hva tiden bringer :D.

Guest Belgerpia
Skrevet

:D :D :D Hun er aldeles elskelig, altså :).

Foreløpig heter hun bare Yasmine - så får vi se hva tiden bringer :D.

Nei nei nei - hun heter Nikkers

Guest Christine
Skrevet

Setter valper kan være litt søte dem også men gleder meg nå litt til disse to gutta blir litt eldre også jeg da :)

Hvis du blir lei av to valper så er det bare å sende den med flekk over øyet hitover! Nydelige begge to! :)

(og absolutt på tide med ES-valpiser i denne tråden)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...