Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kanskje han LIKER litt "massasje" på understellet? :lol:.

Willy er også en ruller - og han ruller seg i ren og skjær glede. Han kan løpe i full fart på jordet her, for så å senke hodet og stupe kråke, lande på ryggen og bli liggende og rulle og gnu, bite i gresset og knurre for seg selv :lol:

Han gjør nok det. Folk ler seg ihjel av han når han åler avgårde mens vi eks venter på ting. Han klarer å åle ganske langt også.

Ser veldig komisk ut. Skal få filmet det en dag. En ting er gress, men i skogen over stubber og lyng er helt ufattelig.

  • Like 1
Skrevet

Han gjør nok det. Folk ler seg ihjel av han når han åler avgårde mens vi eks venter på ting. Han klarer å åle ganske langt også.

Ser veldig komisk ut. Skal få filmet det en dag. En ting er gress, men i skogen over stubber og lyng er helt ufattelig.

Jeg ser det for meg :lol:. Willy ålet når han skulle krype (som i øvelsen KRYP i brukshundprogrammet). Det så helt komisk ut :lol:

  • Like 1
Skrevet

Scilos ruller og grynter og gnukker og vrikker. Vinteren med ren snø er en højdare, ellers har han sine faste gnukkeplasser. Dessverre er en av disse mitt i veien, utenfor her. Det bryr ham lite om bussen kommer, en herre må da få klø seg på ryggen! Han er ikke preget av stress, what so ever.

Tinka får ikke lov, for hun ruller seg i muselik og dritt og fanteri og det hæler jeg bare ikke. Ellers tar hun en ørkenrotterulle innimellom og det er vel greit.

Skrevet

Ingen av mine ruller seg av nytelse ute i gress og lyng på denne måten, men Aiko er fæl til å stupe med hodet og nakken først over ting hun skal "ta", som en leke, et tyggebein eller lignende, og driver deretter og ruller rundt på det mens hun snøfter og knurrer. Ofte blir hun liggende på ryggen og se på det hun tar med ett øye, som for å sjekke om tingen har "gitt seg", før hun bestemmer seg for å gi den en omgang til. :D Begge liker dessverre å rulle seg i ekle ting ute.

Skrevet

Frøken her er litt rar da hun foretrekker rulle seg på asvfalt istedet for på gresset! Har faste rulle plasser og mange ganger blir hun riktig så grå og fin:)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...