Gå til innhold
Hundesonen.no

Grilltreff/trening Sørkedalen ved retrieverklubben - Oslo - onsdag 31 juli 2013


Recommended Posts

  • Svar 164
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da synes jeg at vi kan grille en gang i august også! Kan aldri grille for mye uansett.

Jeg kommer!

Jeg håper det! Onsdag ettermiddag er vel dagen, men er stedet bestemt? Foreslår Sandvika

Skrevet

Jeg hiver ut noen forslag jeg: tirsdag/onsdag/torsdag neste uke? Mandag/torsdag uke 30? Onsdag/torsdag uke 31?

Jeg drar i slutten av august :)

Jeg kan ihvertfall uke 30/31.

Skrevet

Jeg hiver ut noen forslag jeg: tirsdag/onsdag/torsdag neste uke? Mandag/torsdag uke 30? Onsdag/torsdag uke 31?

Jeg drar i slutten av august :)

Jeg kan ihvertfall fra og med Torsdag uke 30 og hele uke 31..

Skrevet

Med min elendige retningssans (og da mener jeg ELENDIG) så tror jeg ikke det hadde hjulpet.... :P Da måtte noen ha møtt meg her på Hadeland og kjørt foran meg hele tiden.... :P

Dessuten er jeg ikke komfortabel med å kjøre i Oslo, så spørs om jeg blir med uansett.... :)

Hvis vi skal, så kan du jo henge deg etter oss. Vi kjører i så fall fra Harestua.

Må se an, jeg jobber mye i sommer, så er ikke sikkert det passer for oss, men hadde vært kjekt!

Skrevet

Hvis vi skal, så kan du jo henge deg etter oss. Vi kjører i så fall fra Harestua.

Må se an, jeg jobber mye i sommer, så er ikke sikkert det passer for oss, men hadde vært kjekt!

Ja, det hadde vært veldig kjekt om jeg kunne det :D

Skrevet

Hvis jeg kommer så kommer jeg uten hund pga løpetid på alle sammen :P Tenk og være hundeløs på et hundetreff da :hmm:

Hvis jeg bestemmer meg for å dra, så kan du alltids får låne vimsegutten min.... :P Sikkert andre som vil låne vekk en hund eller to, tror ikke det blir noe problem..... :P

Skrevet

Og plutselig skal jeg visst på musekonsert på kvelden! Hva sier dere til kl 12-13-14 på onsdagen?

jeg foreslå jo uka etter jeg da :fish :P

men ok, jeg skal på muse konsert selv jeg :P

Skrevet

Herregud sorry, jeg trodde uke 31 var neste uke :P har fortsatt fri onsdag uke 31!

Når på onsdagen da? :) jeg kan alle dager den uken.

Skrevet

Om det er ikke kommende uke, men uka etter der, så hadde det vært supert om det ikke ble aaaalt for tidlig, eller for sent, for da kan jeg jo komme før jobb!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...