Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 448
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har VERDENS beste hund!!! Dette blir ikke noe problem. Hun vil jo bare hilse og leke!

Gah, det er irriterende å måtte gjøre dette på mobilen, dere får unnskylde alle skrivefeil og autokorrekturer. Men ja, Putle har vært helt utrolig flink i dag! Vi har jo hatt noen gode dager, og hu

Snart skal jeg slutte å spamme. Eller, sannsynligvis ikke, men jeg kan late som. A w e s o m e Putle-dag! Sett to hunder uten å utagere, bare litt pip og bust, ga seg med et kremt. Vært på besøk

Skrevet

Putle fortsetter den gode utviklingen med stormskritt! Jeg kan ikke fatte hvor fort hun kommer seg, det er helt utrolig å se på.

I dag har hun hatt tre (fremmede) hundemøter helt uten å lage en eneste lyd. Jeg har klart å avlede med godbiter når hun så en hund, OG klart å holde oppmerksomheten hennes til hunden var borte. Seriøst, folkens. Det er helt vilt hvor bra dette går.

Klart, vi har hatt noen møter og passeringer med en papegøyePutle på speed som bare hyler og skriker, men jeg tauer henne med meg. No biggie når som jeg vet hva som ligger bak.

Hun har også vært terapihund for en liten blandings som har erfart et stygt angrep fra en bull terrier, og som var tydelig redd (på en bromlete og tøff terrier-måte) og det gikk kjempebra. Hun stod helt rolig og lot ham undersøke og bromle, hun var rett og slett superflink.

Hun har fått leke med Kira og Noomi til SD, og selv når Noomi forteller henne at hun fint kan roe seg ned et par hakk, så svarer hun ikke opp i det hele tatt. hun vil bare leke hun. :heart:

To deilige mannfolk, bare til moi??

9360661610_f022e1374c_z.jpg

Cairn-karriere

9360659716_d98066248a_z.jpg

What the freaking f*** er du??

9360657666_cc7998a041_z.jpg

Pøh! Who cares, vi er da vel venner uansett.

9360655734_f919a28059_z.jpg

Kira og SD, dere er supehelter med superpowers. Det var dere som startet dette herlige snøskredet som er Putle som finner tilbake til seg selv. Tusen takk for de to siste dagene. Jeg håper vi får en like god en i morgen. :)

Og til alle dere som gir meg kred for Putles framskritt, det er fullstendig ufortjent. Alt dette skal Putle ha skryten for, det er hun som gjør denne jobben, alt jeg gjør er å eksponere henne.

Nå ser jeg framover og har lagt alt stress bak meg. Alt kommer til å ordne seg. Nå skal jeg bare bygge en relasjon med Putle, det er fortsatt hunder som har hennes største tillit, ikke meg. Men det kommer med tid. Det er ikke noe problem, dit kommer vi. Og vi skal storkose oss på veien!

  • Like 24
Skrevet

Det nederste bildet. Ikke stygt ment. Jeg har hatt svin/minigris blanding selv jeg altså, og synes de er søøøte.

Men du ser det du også? :P

Herlige Putle! Jeg blir så glad inni meg av såååå gode nyheter! :D

  • Like 6
Skrevet

:lol: Jeg ser den, Loke :D

Godt :aww: Da slipper jeg å utdype mer ved å nevne ord som kenneltreff osv.

Hun er så søøøøøøt at bulle begynner å krype seg oppover på 'må ha en gang" lista mi :D

  • Like 3
Skrevet

:D:flowers::jump::bananas::sorcerer::puppeh::hyper::banana::cheer::thumbsup::cowboy::thumbs::lama::super: ( <-- Putle) :bow: ( <--- meg) :superhero: ( <-- deg) :D

:lol: Men seriøst, jeg skal ikke ha så mye ære altså. Jeg har ikke gjort noe annet enn å eksponere henne. :D

Gleder meg til søndag!

Skrevet

:lol: Men seriøst, jeg skal ikke ha så mye ære altså. Jeg har ikke gjort noe annet enn å eksponere henne. :D

Gleder meg til søndag!

Det er en stor del av jobben det og :)

Jeg og! Kanskje vi kan håpe på en fin kosetur i skogen :)

  • Like 1
Skrevet

Det er en stor del av jobben det og :)

Jeg og! Kanskje vi kan håpe på en fin kosetur i skogen :)

Vi får garantert en fin kosetur i skogen! Hun er blitt veldig kosetur i skogen-vennlig. Jeg var en hundeeier jeg hater i dag og hun løp bort til en hund. Jeg har virkelig null innkalling, null lydighet, null nothing på henne. Men det gikk fint! Og hundeeier tok imot min beklagelse veldig ryddig. :sweat:

Putle kommer til å bli helt perfekt for oss etterhvert. Jeg er ikke i tvil!

  • Like 2
Skrevet

Vi får garantert en fin kosetur i skogen! Hun er blitt veldig kosetur i skogen-vennlig. Jeg var en hundeeier jeg hater i dag og hun løp bort til en hund. Jeg har virkelig null innkalling, null lydighet, null nothing på henne. Men det gikk fint! Og hundeeier tok imot min beklagelse veldig ryddig. :sweat:

Putle kommer til å bli helt perfekt for oss etterhvert. Jeg er ikke i tvil!

*må huske kamera*

  • Like 1
Skrevet

Ja, husk kamera! Jeg må huske å lage en ny langline... Hvorfor jeg kastet den forrige fatter jeg ikke helt.

Skrevet

Ja, husk kamera! Jeg må huske å lage en ny langline... Hvorfor jeg kastet den forrige fatter jeg ikke helt.

Jeg bruker knapt Thorvald sin, kan ta den med så du kan låne? Den er fin og gul og av plast :)

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/318123_10151546643040341_253845286_n.jpg

...og er best om den er snurret masse ganger rundt kroppen :lol:

  • Like 1
Skrevet

Ja, det er fint! Hvis ikke jeg har laget en til da da. Jeg liker langlinene mine ganske korte. 8ish meter, og pleier å lage med hjelp av mannen og Biltema. :D

  • Like 1
Skrevet

Enda en fin dag med store framskritt! Herregud, hun bare raser framover den lillte tøtta her. Det er nesten ikke til å tro at det er samme hunden. Hun har hatt flere møter i dag, et hvor hun gjorde seg ferdig og gikk videre. Hun gikk videre. Hun!

Kun en gang hun hylte på en som hun ikke fikk møte, og de hun får hilse på er det lettere å få henne med seg når vi skal gå videre.

Dette går bare bedre og bedre og bedre. Jeg hadde aldri trodd at dette skulle gå så fort.

Nå må potene hennes bli bra igjen slik at vi kan fortsette disse fine turene våre. Det er så koselig og så utrolig motiverende å se hvor mye hun vokser.

Jeg gleder meg til vi får et ordentlig forhold. Når vi er ute nå så merker hun ikke engang når jeg prater. Men det er bare å ta tiden til hjelp, alt det der kommer til å gå av seg selv. Og med en så fin hund så er jeg heeelt ok med at hun er ulydig i en god stund til framover. Det er det minste problemet liksom.

Livet gliser til oss!

  • Like 16
Skrevet

Hahaha... Unnskyld at jeg ler, men det grisebildet... Jeg synes de ligner litt jeg også:)

Dette er så gøy å se Mari! Jeg er så glad på dine vegne at det nå løsner for dere og går rette veien!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...