Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Svaner tuller man IKKE med!

Vi bor ikke langt unna den dammen og du dæven, de aller fleste som er kjent i området med hund holder seg langt unna den dammen til ungene har blitt mye større. Ett svanepar med 5 skjønne små. I går surret en liten seg ut på veien, trodde det var en gåsunge og skulle lose den ned til vannet igjen. Stoppet bilen og skulle til å gå ut da Helle ropte "NEEEI, svane!" Så ventet vakkert i bilen på at ungen hadde ruslet seg inn på riktig side av veien. BHG og skoler i området bruker heller ikke det området når svanebarna er så små. De terroriserer hele området, men tror de aller fleste også liker at de er der. Det er jo ikke store området de herjer på.

Så stort faktisk

Pilen viser "øya" de har rede sitt på

Endret av Margrete
  • Like 1
Skrevet

Svaner er kjempeskumle! Husker jeg var på ferie hvor vi så en svane som angrep en liten jolle med to personer i, det var skumle saker!

Skrevet

Svaner og gjess skal man ikke tulle med. Forrige hunden min ble litt for nærgående på en gjess en gang og ble bitt på nesen :lol: Hun nærmet seg ikke de fuglene igjen kan man si.... :lol:

Skrevet

Jeg hater svaner..

Samme her... Er noen skumle svaner i Stavanger også. Jeg pleide å dra hundene gjennom et digert kratt framfor å gå forbi dem på stien :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...