Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ble vekket klokken åtte av mannen som kom med bursdagsgave på sengen.

DSC_0057.jpg

Av Tollef fikk jeg Feltseng til campingtur i England om en måned og den siste cd-en til Blackmore's Night, Nemi-bøker fra svigerfar med kone, penger av mamma og pappa og besteforeldrene mine (som det ligger et pent bilde av på siden der).

En knapp time senere var jeg ute av dusjen og satt foran maskina med frokosten. Dro litt tidligere enn nødvendig på jobb for å kunne gå tidlig for å handle siste nødvendige ting til middag og gjester senere.

DSC_0059.jpg

Dessverre ble det så travelt etter at posten kom at jeg endte med å jobbe til 15 likevel, og måtte løøøpe etter bussen! Det var også så travelt at jeg glemte å ta bilder, selv om mobilen stadig var ute av lomma for å besvare masse bursdagsmeldinger som tikket inn. :)

post-1359-0-19959900-1372709653.png

Klokken 14:56 var jeg akkurat ferdig å scanne dagens post og oppdaget hva tiden var, og måtte løpe for å nå bussen. Da jeg gikk av bussen i Sannergata for dagens viktigste ærend så var Kokosbollefabrikken stengt! Rundtur med bussen for å komme til avdelingen på Sagene, og nærmere fire var jeg på vei hjem med dagens fangst:

DSC_0061.jpg

I femtiden kom tante, og hadde med seg bursdagsgave både til meg og Tollef fra begge tantene på morssiden. Mere feltseng!

DSC_0063.jpg

Etter å ha fortært deilige hjemmelagede quesadillas kom svigermor, svigerinnen min og vår lille nevø på fem mnd for å spise sånn:

DSC_0065.jpg

og sånn:

DSC_0066.jpg

Jeg bare kom på å ta bilde litt sent...

I syvtiden begynte det å bli vel kjølig i hagen, så vi flyttet inn. Pippa var også med, og fant en skatt å tygge på under bordet.

DSC_0067.jpg

I åttetiden var de fleste gjestene gått, og jeg var skrekkelig mett!

DSC_0069.jpg

Det var én kokosbolle igjen. Helt fram til klokken ni ca.

DSC_0070.jpg

Klokka ti satt jeg og oppdaterte meg på twitter, hundene har tatt kvelden (ja, Kovu sover med øynene åpne).

DSC_0071.jpg

DSC_0072.jpg

DSC_0074.jpg

Og nå er det på tide at jeg følger eksempelet. God natt!

  • Like 2
Skrevet

Gratulerer så mye med dagen!

Jeg angrer enda på at jeg aldri kom meg til Kokosbollefabrikken i løpet av de tre månedene jeg bodde på Bjølsen.

Skrevet

Takk alle sammen!

Kokosbollefabrikken er best! Du må ta en bytur da vet du Stine! Men det kan fort bli en vane altså. ;)

Jeg tar bussen forbi den ene butikken hver dag hjem fra jobb, så i går måtte jeg bare unne meg å hoppe av bussen og handle litt til selskap.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har ikke erfaring, men det er vel bare å prøve? Selv innså jeg etter en del år at det å være "lojal" til fôrmerker er bare tull. Hunder har ikke vondt av variasjon. Jeg ser heller på produksjonsland (mtp. transport og råvarekontroll), råvarer og kvalitet, og valgte heller nordiske produsenter framfor amerikanske eller andre land i Europa. Man ender såklart opp med favoritter, men noe variasjon ble det.
    • Noen som har erfaring med dette tørrforet? Har brukt Maintenence til nå med gode resultater. Men som 5 åring har hunden min muligens utviklet intolleranse mot kylling evt annet. Så derfor tenkte vi å prøve Digestion som er fiskebasert. ps. Hunden går også på Vom.
    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...