Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 313
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg hadde regnet meg frem til løpetid i August en gang og hadde GOD tid. Heldigvis var hannhund planlagt og i boks for flere måneder siden, for her kom løpetiden litt vel tidlig. Vi reiser på Sverige-

Vi har vært og tatt ultralyd i dag. Det ER valper inni der! Herregud!!

Skrevet

I kveld har vi klippet klør, det har vært noe protester, men jeg får inntrykk av at Lill sine collievalper har mer imot behandling enn disse fire. :P Nr. 1, frekkasen hadde egentlig ikke tid til å sitte stille, men vi løste det med litt mat. :)

Skrevet

De er bare så utrolig skjønne. Min fine mann og jeg tenker på og lengter etter nr 3 og 4 (trur vi) hver dag. Men så koser vi litt med den forvokste valpen Imouto, og så går det bittelitt over. Bittelitt. :heart:

  • Like 1
Skrevet

Gode gud, noe så nydelig :wub: Ser ut som noe man kjøper på Brio, jo :wub: Vil bare kosemose på dem :wub:
Jeg tror jeg er feil skrudd sammen, for det er slike bilder som får det til å vibrere i eggstokkene mine :lol::wub:

  • Like 2
Skrevet

Jeg har nå brukt alt for lang tid på å klikke frem og tilbake på bildene på facebook av disse skjønningene (å, jeg er så lei meg for at vi ikke får ha hund!), og jeg tror jeg liker nummer en best. Er han fortsatt den tøffeste?

Skrevet

Nr 2. Jeg aner ikke hvordan en shiba skal se ut eller om det er bildet som lyver, men jeg likte vinklene og kjønnspreget hans best.

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...