Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er på jakt etter halsbånd til hundene. Jeg skal ha ikke mindre enn 6 stk, så det blir ett dyrt prosjekt.
Noen som har tips til fine, greie halsbånd - til bruk på tur/utstilling. - Fra før av har jeg Hurtta sine, men jeg er ikke så veldig glad i dem - de blir sinnsykt fort skitne å legger av skjit i pelsen på de hvite hundene.
Hundene her har aldri på seg halsbånd hjemme - så det er kun til bruk ute. Tar også gjerne imot tips om billige, greie leiebånd.

(kjenner jeg meg selv rett så ender jeg vel opp med noe dyrt uansett :P )

Skrevet

Vet ikke hvilken prisgruppe du tenker på nå, men jeg har et halvstrup med rundsydd lær og kjetting som jeg digger, kostet vell 300 kr. Ellers er MR en absolutt favoritt her, bestiller fra sverige da, mye rimeligere fra hjemmesiden enn her i norge. Evt strup i svart nylon? de er billige og nøytrale, dog bør jo hundene kunne gå pent i bånd.. Trenger jo forsåvidt ikke bruke strupfunksjonen heller om man fester i den andre ringen. De koster vell en 150-200 kr her tror jeg, lette og fine er de også...

Skrevet

Jeg har de siste årene handlet halsbånd hos en Polsk gubbe som vi har sett på mange av utstillingene i Finland og Øst-Europa

De er av merket Matis Pet.

Mange forskjellige farger og mønstre.

Praktisk når man har 4 hunder.

Rimelige og veldig holdbare halsbånd i flere varianter.

Selv bruker jeg bare halvstrup.

Skulle gjerne møtt han i år og, for nå har det kommet nye fargekombinasjoner ser jeg.

Har funnet de på nettbutikk i Norge før, men husker ikke helt hvor.

Matis pet har side på FB der noen av modellene er avbildet:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.606050516077483.1073741825.137295972952942&type=3

  • Like 1
Skrevet

Skal du ha med halv strup eller bare vanlige rund bånd?

Jeg ville valgt skinn bånd, jeg syntes det er enkle og fine bånd, jeg blir aldri lei av lær.

Har du kikket innom høøks? Der er det mye fint til en ok penge ;)

Edit; for å si at Globaldogshop har utrolig mange forskjellige halsbånd til en billig penge og gratis frakt, det liker vi ;)

Skrevet

Jeg kan jo legge inn dette bildet her også

1016609_10151545429671985_217923167_n.jp

Det er håndlaget i skinn og fås kjøpt på de fleste store utstillingene i Norge har jeg inntrykk av. 250-400 avhengig av størrelse. Praktisk halvstrup som bare er å smette av og på :) Jeg er kjempefornøyde med mine og det blå til venstre er nå brukt daglig i 2 år uten nevneverdig slitasje som dere ser.

Skrevet

Jeg kan jo legge inn dette bildet her også

1016609_10151545429671985_217923167_n.jp

Det er håndlaget i skinn og fås kjøpt på de fleste store utstillingene i Norge har jeg inntrykk av. 250-400 avhengig av størrelse. Praktisk halvstrup som bare er å smette av og på :) Jeg er kjempefornøyde med mine og det blå til venstre er nå brukt daglig i 2 år uten nevneverdig slitasje som dere ser.

De var kjempe lekre også så slitesterke da. Vet du om de har en internett side hvor man kan bestille? Jeg er ikke på så mange utstillinger med min blandingshund akkurat :P Evt om du hadde giddet å spørre dem neste gang du ser dem?

Skrevet

De var kjempe lekre også så slitesterke da. Vet du om de har en internett side hvor man kan bestille? Jeg er ikke på så mange utstillinger med min blandingshund akkurat :P Evt om du hadde giddet å spørre dem neste gang du ser dem?

Jeg tror ikke de har hjemmeside, men kan spørre om jeg ser dem på NKK Trondheim :)

Skrevet

Har ikke så mange som deg jeg da, men kjøpte slike til gutta nå sist

http://www.tropehagen-zoo.no/nettbutikk/display.aspx?menuid=123457337&prodid=6880

Itteno fancy, virker solid, noe som er det absolutt viktigste her. Sliter nok på pels, men mine har dem ikke på inne. Prisen varierer etter størrelse.

Totten fikk en billigere variant:
http://www.tropehagen-zoo.no/nettbutikk/display.aspx?menuid=123457135&prodid=9856

Skrevet

Hööks har salg nå, 50% på en del utstyr, også til hund. Kanskje du finner noe halsbånd der :) Seff ikke største utvalget blant salgsvarene, men er jo kanskje verdt en titt :P

Skrevet

Jeg har kjøpt bånd til mine på www.minxdesign.se

Båndene kommer på ca 225 NOK pr stk, og du kan designe dem helt sjøl. :)

Et billig halsbånd koster en femtilapp, etter min mening. ;)

Har selv et knallfint flettehalsbånd halvstrup med refleks, til Odin, men Norsk Hundeutstyr har ikke produktbilder på siden sin. Koster 70 kr tror jeg.

Dårlig bilde her, skal se om jeg finner noe bedre:

P1030906.JPG

Skrevet

Du kan sende meg en melding så kan jeg gi den en god pakkepris på halsbånd og leietau :) Da får du de i de fargene, lengdene og bredden du måtte ønske. :)

  • Like 3
Skrevet

Et billig halsbånd koster en femtilapp, etter min mening. ;)]

Det har du helt rett i. :) Det bare så få av dem som etter min mening er fine at det aldri har blitt vurdert. Jeg anser meg ikke som noen utstyrsfrik, men innrømmer at akkurat de Minx-halsbåndene har blitt litt mange. :teehe:
  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...