Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

10. juni klokka 0800 skal Pippa leveres på Oslo Dyreklinikk, så skal hun hentes seinere på dagen (aner ikke når). Tenkte jeg skulle kidnappe Monica og stikke et sted for å spise, og så shoppe litt. Noen i Oslo-Strømmen-området som kunne tenke seg å passe Skinny mens vi gjør det? Kanskje sånn tre-fire timer fra åtte-ni om mårran?

Skinny er lita, men hun brekker ikke. Hun bryr seg ikke om andre hunder. Hun er litt redd for små barn. Ellers er hun ganske ukomplisert, er med på alt av turer, men ligger like gjerne krølla i en ball og sover hele dagen.

Skinny blir veldig glad om noen vil!

532982_10151465436861072_260969673_n.jpg

941843_10151581818196072_1292903964_n.jp

486646_10151601230221072_1325898705_n.jp

Skrevet

vi bor på manglerud og skal mest sannsynlig ikke noe den dagen, men da vil det være en valpis her på 3-4 mndr også :-) hadde vært gøy å hatt en italiener her med whipsene da, tenk om samboer ble frelst :D

  • Like 1
Skrevet

Søteste lille Skinny kan være hos meg hele dagen hun altså, med mindre hun heller vil på storbytur. :)

Ja, skal ikke på dagstur, det er problemet. :P Er hos Toril fra fredag - mandag for Pippa skal gå MH på søndag, også! :P

vi bor på manglerud og skal mest sannsynlig ikke noe den dagen, men da vil det være en valpis her på 3-4 mndr også :-) hadde vært gøy å hatt en italiener her med whipsene da, tenk om samboer ble frelst :D

Yes, se her! Kan ta kontakt med deg når det nærmer seg, da. :)

Skrevet

Skinny kan gjerne være her altså (Lindeberg)! ;)

Supahdupah! Shipper avgårde en pm til deg.

Eller her, om hun tør store schæfere da

Ja, hun tåler egentlig alle størrelser, så lenge hun slipper å bli trampa på. :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...