Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som vil trene litt fast i Osloområdet fremover? Vi trenger trening og motivasjon, så nå som jeg er ferdig med den verste eksamenen er jeg klar for å trene med andre, og bli pushet litt :D

Skrevet

Pga datteren min og en samboer som må jobbe overtid en del, så hadde det vært fint å ta det i nærheten av meg! Bor på Kjelsås.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Vi har vel pleid å møtes på gressbanen som er ehm.. til høyre etter tasty, og ved en kiwii? tror jeg :aww: kjører bare dit jeg :P

Jeg kan forøvrig på dagtid sånn etter 12-1 pga jeg jobber korte dager.

Skrevet

Forstår faktiskt hvor du mener :-P pga jobb kan jeg dessverrre ikke før på kveldstid. Når pleier dere å trene ? :-)

Skrevet

Myrerjordet er fint :D spar er det, Anette! :P jeg er stort sett ledig jeg, bortsett fra skole mandag og fredag uken som kommer. M.J, hvis ikke jeg tar helt feil, så bor jo du rett ved foreldrene mine! Det er jo ikke så langt unna :)

  • 1 month later...
Skrevet

Liker! Kunne jo fått til noe på din kan for engangs skyld da. Feks Lillestrøm? Bak togstasjonen der.

Ekeberg eller noe sånt hadde vært likegreit for meg :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...