Gå til innhold
Hundesonen.no

Klær på utstilling?


Ulldotten
 Share

Recommended Posts

Det er en del som pynter seg til utstillinger utendørs også. Jeg synes det er fint å se på, men er selv for dårlig på det. Det er fordi jeg ikke har funnet noe som jeg trives med i ringen og som i tillegg ser feiende flott ut.

Har du et antrekk du synes er fint, så ta det på deg dersom du føler for det. Det er som nevnt fint å se på :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Praktisk, rent, ryddig og gjerne pent - men den siste kan man droppe om ønskelig, i mine øyne :)
Jeg bruker ofte de samme klærne ute og inne, det er heller vær og område som bestemmer, ikke at det er ute :)

Illustrerer, første bilde er absolutt hverken pent eller ryddig, kun praktisk :P

Ute (burde hatt gummistøvler også, men hater å løpe i dem):

485444_376091882511049_2098893101_n.jpg

Også ute:

425036_246755618778010_656298162_n.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg går stort sett i turklær jeg :P Og er sjeldent ensom i det på min rase.. Har dn veldig laidback rase sånn sett. På NKK eller storutstillinger i Europa ser jeg flere penkledde enn på nasjonale utstillinger og rasespesialer da, men det er jo forståelig. Da går der i drakt for damer og dress på menn.

Fra uteutstilling i mars tidligere i år :)

482849_10152645372820481_1221813202_n.jp

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er jo litt væravhengig, men jeg føler meg ikke vel om jeg ikke er noenlunde pent kledd i ringen, så jeg prøver å heller ha godt med klær under og evt. jakke utenpå til rett før jeg går i ringen. Jeg har noen litt tykkere blazere som er fine på kjølige utendørsutstillinger, og er det riktig kaldt kan det også hende jeg tar dressbukse istedenfor skjørt, evt. med stillongs under.

Varmt utendørs:
5260_232447160640_5164975_n.jpg

Normaltemp. utendørs:
249819_10150644476810641_5820696_n.jpg

Kaldt utendørs:
59956_10150288860030641_4750705_n.jpg

På det siste har jeg ullundertøy osv., og satt med varmedress på helt til jeg gikk inn.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for utfyllende svar, alle sammen:-)

Godt å se at det er stort mangfold, og det så jeg jo også i helga, alt fra dongeri og fleecejakke til skjørt og blazer.

Valgte det siste selv, med tykkere strømper til på grunn av temperaturen. Atlfor gira i ringen til å rekke å kjenne om det var kaldt uansett ;-P

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...

Drar opp igjen denne jeg..!

Skal på valpeshow med minstemann (Whippet) til neste søndag, og er ganske usikker på hva jeg skal ha på meg...

Tenker en litt pen bukse og en bluse/pen topp. Eventuelt en blazer om det blir litt kjølig siden utstillingen er ute.

Han har en tendens til å leke kenguru.. Så tenkte det kunne blitt i overkant "interessant" med skjørt ;)

Ser mange av dere har så fine antrekk/drakter! :) Hvor kjøper dere slike lekkerbisker?! Og hvis det er snakk om netthandel - hvor og hva søker dere på? Drakt? Blazer? Skjørt? :)

Har lyst på noe litt pent dersom anledningen skulle by seg :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...