Gå til innhold
Hundesonen.no

Vargs bildetråd


Kenneth1981
 Share

Recommended Posts

  • Svar 87
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Apropos tilbringe tid på sofaen...

Nå er det lenge siden jeg har vært innom. Tenkte det var på tide med noen nye bilder. Ser at alt gammelt er borte. Ja ja, desto viktigere med noe nytt.  Det ene bildet viser Myggen og samboer Mad

Vesle Varg gikk bort den 16-10-2018 - vil aldri glemmes ?❤️ 9-2-2013 til 16-10-2018

Posted Images

  • 1 month later...

Dårlig timing

10256182_10152359537395336_2597718977409

Sovende engler

Det å ta inn Myggen i husholdet var vel ikke så klokt. Men når vi møtte tassen: Fem måneder, superglad for at noen ville kose med han og helt klar for å bli med oss hjem, var valget tatt. Selvfølgelig noen utfordringer å jobbe med. Men det skal vi fikse!

Likevel burde vi nok tenkt oss om to ganger. Varg har nettopp gått gjennom en tosidig patellaluksasjon-operasjon. Og trenger selvfølgelig hvile. Det forstår dessverre verken Varg eller Myggen, så mesteparten av tiden går med på å holde guttene atskilt. Det positive: Varg føler seg tydeligvis ganske så bra, til tross for fersk operasjon.

10152600_10152398848470336_3274951352483

Tror ikke jeg har sett et mer stusselig bilde av Varg. Burliv er ingen lek. I hvert fall ikke når man ikke er vant til det i utgangspunktet.

Men alt i alt går det veldig bra. En hund høyt og lavt. En hund foreløpig bare lavt. Tipper de får det bra fremover.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herregud ja, det siste bildet var superstusselig! :lol: stakkar! Hvilken rase (blanding?) er Myggen? Kult navn! Du får lov til å oppdatere tråden litt oftere altså, dritsøte gutter du har!

Ja. Det ser ut som at jeg har sendt han i skammekroken og at han virkelig angrer på det fæle han gjorde. Heldigvis bare fire uker og seks dager igjen med absolutt ro :)

Jeg er ansvarlig for å navngi hunder her i familien. Så klart det blir bra navn da :) Myggen er også en russisk toy terrier. Bare av den korthårede versjonen. Her ser du han litt tydeligere:

1532095_10152343613815336_22081601942980

Lover å prøve og bli flink til å oppdatere :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Disse to voffsene var da unektelig nydelige...hehe.... Stakkar varg som har hatt vondt i 3 av 4 bein...håper han er friskemeldt...

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2

Forbeinet er friskmeldt. De to bakbeina er ikke helt klare. Men det virker som at de begynner å komme seg! Om to uker er det kontroll, så da får vi svaret. :)

Etter kontrollen må han uansett holde seg relativt rolig en god stund til. Men vi slipper i det minste burhvile.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Herre Gud som jeg digger de bikkjene. Varg er bare :wub: :wub: Den brune fargen... Og Myggen ser dødskul ut. Hvis jeg en dag vil ha en liten rase annet enn papillon igjen er denne virkelig en god kandidat altså!!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herre Gud som jeg digger de bikkjene. Varg er bare :wub: :wub: Den brune fargen... Og Myggen ser dødskul ut. Hvis jeg en dag vil ha en liten rase annet enn papillon igjen er denne virkelig en god kandidat altså!

Ja. Gutta er tøffe. Veldig håndterbar størrelse, og fulle av pågangsmot :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
    • Er hun trygg i bur? Hvis ikke ville jeg startet der, med å jobbe med burleker generelt og trygghet i bur, inne hjemme. Så gradvis flyttet buret ut i bilen (hvis det er tid, mulighet. Hvis ikke må du såklart bare jobbe med burlekene og tryggheten i bilen parallellt). Medisinering har definitivt noe for seg med det nivået av stress. Blir hun bilsyk så kan jo det også påvirke. Jeg ville prøvd noen av de klassiske beroligene feromonene, Adaptil, Chlomicalm etc.  Spennende, lykke til!
    • Ja, jeg har vært inne på tanken om medisinering kunne vært noe, for som du sier er det ikke noe poeng i å trene en hund som er så stresset at den ikke er mottakelig for læring. Min forrige hund var så lydsensitiv som det var mulig å bli, så hun gikk på angstdempende en periode for å få henne såpass ned at det var mulig å trene på (ikke at vi noen gang kom i mål med det da, hun ble døv før den tid...) Men det er heldigvis ikke angst med denne hunden, hun er bare skyhøyt i stress og tipper over bare av å se en fugl liksom...
    • Jeg ble anbefalt Trikem MaxRelax (Hööks) for å lindre stress. Er selv litt skeptisk til å gi melatonin på dagtid, men folk skryter av produktet. Ashwaganda skal også ha vitenskapelig dokumentert effekt mot stress i hunder.  Lavendelduft er dokumentert å ha effekt. Veterinærklinikken vår bruker det konsekvent. Omega-3  tilskudd i riktige doser er visst supert mot det meste, inkludert stress.  L-theanin isolert fra grønn te e dokumentert effektivt.  Kamille og vendelrot påstås å hjelpe, men er ikke studert nok til å kunne kalle det dokumentert effektivt ennå.  MaxRelax inneholder magnesium, men dersom du er som meg og ønsker holde melatonin til kveld og natt, så er det viktig å gi riktig form av magnesium på morgenen, hvor -glycinat er mest skånsomt for magen og -sitrat er et billigere alternativ. Unngå andre former, fordi de har lav biotilgjengelighet sett mot laksativ virkning.  Å trene stresset hund er fåfengt. Ingenting fester seg for den er bare opptatt av å komme seg ut av situasjonen. Å bruke tid på å la hunden roe seg ned i situasjonen er mer teoretisk enn praktisk, mener jeg. En kan sitte en time og slappe av og vibbe zen og gni på ører og stryke som valpemor slikker valpene gi den T-strokes massage og hunden roer seg ikke ordentlig ned i det hele tatt - kun midlertidig mens en stryker på den - og så spretter den på få sekunder rett opp i skyhøyt stress på den minste trigger, som at en beveger seg for å begynne trene på å forlate den alene. Min blir kumulativt stresset av å trene fører ute av syne. Han blir ikke beroliget og begeistret av at jeg kommer tilbake med ros og glede og belønninger og er imponert av ham. Han blir mer og mer engstelig for hver repetisjon og fokuserer på det at jeg forsvinner ut av syne mer enn å føle mestring av sin egen impulskontroll - slik han gjør i *leave it* med mat, hvor han tydelig er stolt av å mestre og synes belønningen er verdt det. Han er mer opptatt av at vi må være sammen enn hva han kan få ut av å tilbringe sekunder fra hverandre. EN repetisjon av fører ute av syne er alt min er villig til å kjempe litt kamp med seg selv for å tåle at jeg utsetter ham for. Det finnes tross alt andre veier til godis og lek og ros og kos. No need for that abusive abandonment crap behavior ^^ ..så jeg har ingen treningstips utover kosttilskuddene for å få til å trene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...