Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Rett over midnatt så jeg på Criminal Minds. Fryktelig spennende episode.

20130501_001348375x500_zpsb31b2bbf.jpg

01.20 er jeg er klar for senga, Ozzy er klar for tur. Ozzy vant.

20130501_100444375x500_zps2f3d99a5.jpg

Våkner til et surt tryne som vil ut og leke.

20130501_183548413x550_zps64fff354.jpg

Men innen jeg kom meg ut med en røyk og kaffekopp var han fornøyd.

165212_10151623779831411_218834866_n550x

Jeg og Ozzy går en koselig tur.

20130501_111402375x500_zpsf8706604.jpg

Fått vekt samboeren i tolv tiden etter mye mas, og Ozzy prøvde å svelge en oksepenis.

20130501_100555375x500_zps5edcef14.jpg

Også dro vi på Statoil for å kjøpe røyk, og svippa innom jobben fordi jeg måtte sette frem en retur jeg glemte på Tirsdag.

20130501_125106413x550375x500_zpsaca177e

Jeg drikker te i gløgg-koppen min.

20130501_131911375x500_zpsa25529da.jpg

Så støvsuger jeg leiligheten litt.

20130501_135204375x500_zpsbe54e3ee.jpg

14.50 tar jeg meg en røyk sammen med en klump med pels og en klump med fett.

20130501_144337375x500_zps6c0a1dbe.jpg

Jeg lager Makaroni. Min spesialitet :P

20130501_150731413x550375x500_zpsf10cb3e

Og vi spiser mens vi ser på film.

20130501_222053375x500_zpsa6e5c4bb.jpg

Jeg spiser is.

20130501_161732375x500_zps863cf641.jpg

Og jeg greide å få sutra meg til å få med samboeren på tur. På slutten var Ozzy i total tiggemodus og gjorde det meste for å få noe godt.

20130501_172821375x500_zpse192ddf7.jpg

Ozzy er sliten etter tur,

20130501_193604413x550375x500_zpsf9b13bc

Og jeg ser på Frustrerte Fruer mens samboer spiller et teit spill.

20130501_211412375x500_zps29bc2386.jpg

Så er det Paradise Hotel mens jeg spiller Wordfeud. Her satt jeg å banna over at jeg ikke hadde vokaler.

Screenshot_2013-05-01-21-55-05309x550281

Så delte jeg litt kjeks med Ozzy før vi la oss til å sove.

20130501_214905375x500_zpsc9b13d1d.jpg

Dagen skulle egentlig bli brukt til litt mer fornuftige ting, men jeg var deppa og ville heller ikke gjøre en dritt. :P

  • Like 2
Skrevet

Det så ut som en behagelig dag lell da :)

Hvilken Criminal Minds episode var det? :ahappy: Jeg er veldig i en Criminal Minds-boble for tida, har sett mye på det. Litt for mye :lol:

Skrevet
Det så ut som en behagelig dag lell da :)

Hvilken Criminal Minds episode var det? :ahappy: Jeg er veldig i en Criminal Minds-boble for tida, har sett mye på det. Litt for mye :lol:

Jeg lever også i Criminal Minds-boble, oppdaget serien for litt under to mnd siden og har nå sett sesong 3.4,5,6,7 og er straks ferdig med 8 :P

Var episode 12 i sesong 8. Den triste, pga Spencer. :(

Skrevet
Jeg lever også i Criminal Minds-boble, oppdaget serien for litt under to mnd siden og har nå sett sesong 3.4,5,6,7 og er straks ferdig med 8 :P

Var episode 12 i sesong 8. Den triste, pga Spencer. :(

Haha!! Jeg har begynt på nytt med å se igjennom (har før bare sett når det har gått på TV) så er straks ferdig med sesong 1 i tillegg til at jeg ser sesong 8 når det kommer nye episoder :lol:

Ååh, ja, den er skikkelig trist :( Stakkars Spencer :cry:

  • Like 1
Skrevet
"Samboeren spiller et teit spill" :lol: Hahaha

Ja, han gjør det :lol:

Hehe, morsom dag! :D

"Min spesialitet" :lol: Det er pastaskjell ikke makaroni daaaa.

Alt som ikke heter spagetti er makaroni! :D

Herlig dag, herlige bilder og herlige kommentarer. :lol:

:)

Skrevet
Makaronien din så med engang ut som hundemat av en eller annen grunn :lol: Det er forresten slemt, jeg fikk SÅ lyst på kroneis nå!! Evigheter siden jeg har smakt det.

Hahaha, Makaroni-hundemat! jaja, bikkja fikk jo smake :lol:

Spist syv krones-is på tre dager jeg! :D Fått dilla..

Jeg sier det hver gang, men jeg digger den katta :D

Han er ganske kul. :afro:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...