Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ok, vi prøver for tredje gang...

Idag har jeg endelig dratt med meg speilrefleksen igjen. Jeg brukte det for første gang på 8 mnd for noen uker siden, så idag prøvde jeg meg for andre gang igjen. Det er utrolig hvor fort man kommer ut av trening på sånne ting! Men med mange forsøk klarte jeg i det minste å fange stemningen på noen bilder :)

Kvaliteten på bildene som er tatt på høykant ble veldig dårlig når jeg lastet opp i photobucket, men jeg vet ikke hvorfor?

IMG_3204_zps46ed691b.jpg

IMG_3122_zpse4be7867.jpg

IMG_3132_zps594dc261.jpg

Hun holder seg fint, da! Amira over 9 år gammel - mer energisk enn noen gang tidligere

IMG_3238_zpsf2c497fe.jpg

Keen Kiter, 2.5 år gammel

IMG_3240_zps35763457.jpg

IMG_3073_zps78e768fe.jpg

IMG_3380_zps45b96860.jpg

IMG_3264_zps90cd0e35.jpg

IMG_3408_zps51847f3c.jpg

IMG_3426_zpse19828d0.jpg

IMG_3428_zps23d31c7e.jpg

IMG_3432_zps91aaf50f.jpg

IMG_3435_zpsf376649d.jpg

  • Like 6
Skrevet

Vakre hundene :wub:

Lever litt på at Kiter hylte da han så meg i går jeg. Da tror jeg han har hatt det greit hos meg :icon_redface::wub:

Skrevet
Vakre hundene :wub:

Lever litt på at Kiter hylte da han så meg i går jeg. Da tror jeg han har hatt det greit hos meg :icon_redface::wub:

Han ELSKER deg jo! Han elsker de fleste, men han har nok et spesielt øye til deg, altså. Han logrer jo lenge før han ser deg, bare han aner ferten av deg i lufta :P

Utrolig vakre! Jeg kjenner jeg blir litt syk...

Jeg blir litt småsjelven selv faktisk.

Gjeterhunder kan forresten også være skrudd sammen riktig pent:

554779_10151580447351999_182946240_n.jpg

Selv om det ikke går an å stille opp en hund alene når du har stor telezoom. En børste hadde kanskje heller ikke skadet (børstet han sist rundt juletider! :lol: )

De er nydelige begge to!

Takk! Man blir jo litt forelsket i sine egne pelsvenner :)

Skrevet

Begge var nydelige, men jeg er litt svak for brun-og-hvit BC - himmel, så vakkert!

Hvor travelt er det å ha to BCer? Èn ting er å mosjonere dem sammen, men de trenger vel begge sin del av trening og mental stimuli i tillegg? :)

Skrevet
Han ELSKER deg jo! Han elsker de fleste, men han har nok et spesielt øye til deg, altså. Han logrer jo lenge før han ser deg, bare han aner ferten av deg i lufta :P

Ååå hjerteknusern! :heart:

Du vet hvor du skal plassere ham neste gang du skal reise :whistle::innocent:

Skrevet
Begge var nydelige, men jeg er litt svak for brun-og-hvit BC - himmel, så vakkert!

Hvor travelt er det å ha to BCer? Èn ting er å mosjonere dem sammen, men de trenger vel begge sin del av trening og mental stimuli i tillegg? :)

De brune er fine i vinterhalvåret, men pelsen blir veldig gul om sommeren!

Det kommer veldig an på hva slags individer man ender opp med. Kiter er veldig enkel og lite krevende. Det var forsåvidt Amira også når hun var yngre. Min erfaring (og mine bekjentes erfaringer) er at BC blir litt og litt mer krevende for hvert år som går. Etterhvert som de modnes krever de stadig flere og mer krevende oppgaver for å være tilfreds. For meg som bruker MYE tid på fysisk og mental trening av hundene hadde det vært ideelt med en og en halv border collie. Med to har jeg alltid litt dårlig samvittighet for at jeg burde trent mer, mens med bare en blir det veldig mye trening og press på den ene. Det er sikkert veldig variabelt og blir litt hva man gjør det til, men dette er i hvertfall slik jeg opplever det.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...