Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå har Fasit fått vannhale to ganger av tilsynelatende "ikkeno", så jeg vurderer å begynne med regndekken. Det må være ett som dekker halen, men allikevel ikke er så stort at det hemmer bevegelsene. Jeg har sett på back on track, men han har allerede ett nettingdekken, så det besste hadde vært et rimeligere og ikke-back on track alternativ. Noen som vet av noe?

Og hvis ikke, er det noen som vet hva som er forskjellen på back on track regndekken med for og det vanlige back on track dekkenet somjo også skal være vanntett?

Skrevet

Hva med ulldekken fra Hööks?

Fant det ikke i nettbutikken nå, men jeg vil tro at ett ulldekken faktisk er bedre enn regndekken. I og med det ofte er kulden mer enn vann som utløser vannhale. Ett regndekken er gjerne ikke så varmt.

Skrevet
Hmm.. Kanskje ikke så dumt. Husker du om det går litt langt bak, sånn at det dekker halen litt?

Husker desverre ikke.

Men du har ikke noen som kan sy da? Kjøpe ett godt ullpledd også sy det til? Blir fort to dekken til han tenker jeg :)

Skrevet
Nå har Fasit fått vannhale to ganger av tilsynelatende "ikkeno", så jeg vurderer å begynne med regndekken. Det må være ett som dekker halen, men allikevel ikke er så stort at det hemmer bevegelsene. Jeg har sett på back on track, men han har allerede ett nettingdekken, så det besste hadde vært et rimeligere og ikke-back on track alternativ. Noen som vet av noe?

Og hvis ikke, er det noen som vet hva som er forskjellen på back on track regndekken med for og det vanlige back on track dekkenet somjo også skal være vanntett?

Det vanlige dekkenet til back on track er ikke vanntett men vannavvisende. Regndekkenet er helt tett og har en annen utforming på festet på ryggen sånn at det ikke skal komme vann under dekkenet. :) Det er også forskjell å støffet på de 2. :) Men det går mest av de vanlige dekkene, i hvert fall til de jeg selger til.

Skrevet

Jeg ville kjøpt et regndekken som er litt godt fôret og kanskje litt for stort så det dekker halen godt, resten av dekkenet kan man ta inn på innstillingene foran og på sidene hvis det blir for romslig ;)

Skrevet
Casper har ulldekken fra richo, det dekker jo ikke halen, men haleroten, er vel det som er viktigst (han har og hatt vannhale et par ganger.) [img=http://distilleryimage7.s3.amazonaws.com/27e2e34692f511e2a34f22000a1f9805_7.jpg]
Har du bilde bakfra? Sånn at jeg ser litt bedre? 150 kr var jo nesten gratis... Og hvis jeg kjøper det litt stort kan det jo holde, tenker jeg..
Skrevet

Hvordan lengde har fasit? Har et troll-dekken som dekker halen godt, 400kr. Det er vann og vindtett + varmende. Passer labradortispa mi (vil tro det er sånn 55cm +/- ish)

Skrevet
Har du bilde bakfra? Sånn at jeg ser litt bedre? 150 kr var jo nesten gratis... Og hvis jeg kjøper det litt stort kan det jo holde, tenker jeg..

Dessverre, har ikke bilde bakfra, og dekkenet ligger hos foreldrene mine så får ikke tatt bilde.

Skrevet
Supert dekken! Men dekker ikke halen da :)
Nei, detv Var derfor jeg tenkte jeg kunne kjøpe det litt stort.. Men nå tror jeg at jeg ender med å sy ett.
Skrevet
Har du bilde bakfra? Sånn at jeg ser litt bedre? 150 kr var jo nesten gratis... Og hvis jeg kjøper det litt stort kan det jo holde, tenker jeg..

Ikke helt bakfra, men på Harly så dekker det ihvertfall haleroten :)

704040_4398324510894_236166913_o.jpg

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...