Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundeutstyr selges! (samt bøker som MÅ bort).


Recommended Posts

Ja, jeg vil gjerne ha en mink og en dummyting (hvis den er liten) :)

Dummyene er solgt (men om du ønsker en sånn liten hjemmelaget, har jeg flere av de liggendes, så kan sende med èn sånn).

Det er den nederste på dette bildet:

16_zps0b0c6b82.jpg

Send meg PM med hva du skal ha, samt adresse (om det skal sendes) :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du, hvor store er de minkene? Hvor mange dummyer tror du en mink rekker til?

Rundt 45 lang. Så om du har tenkt å fylle den og sy igjen, så rekker den nok kun til èn, kaaaanskje to små?! (om det var det du tenkte på).

Endret av Monica
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dummyene er solgt (men om du ønsker en sånn liten hjemmelaget, har jeg flere av de liggendes, så kan sende med èn sånn).

Det er den nederste på dette bildet:

16_zps0b0c6b82.jpg

Send meg PM med hva du skal ha, samt adresse (om det skal sendes) :)

Tar gjerne med en hjemmelaget dummie :) Nå har jeg sendt deg adressen, men er jo i byen ganske ofte, så jeg kan vente til du skal dit! Your choise :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hun ønsker seg forresten helt sikkert minken, hvis ikke det er veldig politisk ukorrekt :)

OT, men dette minnet meg på min venninne som arvet hennes mors minkpelser. Hun er jo litt i villrede hva hun skal gjøre med dem, de kan jo ikke kastes, og siden de var hennes kjære mors så vil hun ikke selge dem heller.

Hun vurderer helt oppriktig å få de sydd om til dekken til sin amerikanske bulldog. Seriøst den beste ideen ever, tenk så kickass da!!

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

OT, men dette minnet meg på min venninne som arvet hennes mors minkpelser. Hun er jo litt i villrede hva hun skal gjøre med dem, de kan jo ikke kastes, og siden de var hennes kjære mors så vil hun ikke selge dem heller.

Hun vurderer helt oppriktig å få de sydd om til dekken til sin amerikanske bulldog. Seriøst den beste ideen ever, tenk så kickass da!!

Haha. Vi har ryddet ut huset til mamma i vinter. Persianeren (med kvittering pålydende kr: 12 000,- fra 1982), ble levert nede på "Ting og Tøy" på Lillehammer med beskjed om å sende den til verdig trengende i øst-Europa :) De kjører noen lastebillass i året og persianerpelsen burde komme til noen som fryser, fant vi ut :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Rundt 45 lang. Så om du har tenkt å fylle den og sy igjen, så rekker den nok kun til èn, kaaaanskje to små?! (om det var det du tenkte på).

Jeg tenkte på å "dele" opp skinnet, og surre det rundt dummyene :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vil gjerne ha kløven om den ikke er/blir solgt i dag!!!!

Den passer nemlig perfekt til dvergpinschere :)

Vil du fortsatt ha kløven? :)

Jeg vil ikke ha kløven. :) Men takk for at du holdt den av! :D

(Men hvor mye ca i porto for den hvite bamse-kjøttbeinet som er med den blå leken? Ozzy har hatt en sånn før, han digga den! hvor stor er den?)

Den er grei :) takk som sier ifra!

Veier ingenting, men får litt tykkelse. Så kaaanskje 30kr, eller noe mindre (usikker, og får ikke sjekket nå (kan heller ikke gi deg mål før i morgen) :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vil du fortsatt ha kløven? :)

Den er grei :) takk som sier ifra!

Veier ingenting, men får litt tykkelse. Så kaaanskje 30kr, eller noe mindre (usikker, og får ikke sjekket nå (kan heller ikke gi deg mål før i morgen) :)

Okei, jeg vil ha kjøttbeinet hvis det ikke er superstort. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

To små hunder ble veldig glade for pakke i posten i dag :D Minken er enda dødere enn den var fra før, for den egner seg ypperlig som "nå drar vi i hver vår ende og ser hvem som vinner"leke. Scilos vant og dermed forsvant det fort en pote :) Tinka har kastet rundt på dymmyen, så den er også godkjent :D Tusen takk for superrask levering! bliss-smiley-emoticon.gif

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

To små hunder ble veldig glade for pakke i posten i dag :D Minken er enda dødere enn den var fra før, for den egner seg ypperlig som "nå drar vi i hver vår ende og ser hvem som vinner"leke. Scilos vant og dermed forsvant det fort en pote :) Tinka har kastet rundt på dymmyen, så den er også godkjent :D Tusen takk for superrask levering! [img=http://www.sherv.net/cm/emo/happy/bliss-smiley-emoticon.gif]
Godt det falt i smak :) er jeg ikke flink til å sy? :P Forresten, jeg er imponert over posten!

Vi fikk også pakke i dag! Mange har hund som substitutt for barn, jeg har barn som substitutt for hund. :P

H er iallfall helt overbevist om at mye i pakken er til hunden, men kaninen? Den er HANS!

[img=http://farm9.staticflickr.com/8249/8637901386_8b6da331d1_z.jpg]

[img=http://farm9.staticflickr.com/8117/8637901820_32e405c14a_z.jpg]

Haha, herlig!

Og godt å vite at alle pakkene som ble sendt igår har kommet frem :)

Hvor stort er det beinet? :)
Herregud, beklager så mye, dette gikk rett i glemmeboken. Men hjelper det å sammenlikne beinet med den blå bamsen H holder? Viss ikke skal jeg måle i morgen! Men send meg gjerne en PM (glemsk!).
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Leter med lys og lykte etter Mentalitetsboken av Ingalill og Curt Blixt, Kenth Svartberg. Noen som har den? Er også interessert i andre bøker innen språk og adferd - hundepsykologi:)
    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...