Gå til innhold
Hundesonen.no

Lyst til å jobbe med trekkhunder og hest i Hemsedal?


Recommended Posts

Skrevet

Mine gode venner Marianne og Johan søker hjelp :) Jeg gjengir "annonsen" her, og håper det kan hjelpe de på veien til et produktivt samarbeid med den rette! Ikke nøl med å kontakte Johan om du er interessert, han er en tvers igjennom hyggelig kar- og veldig enkel å ha med å gjøre ;) De holder til midt i skogen på grensa mellom Gol og Hemsedal, på en fantastisk fin plass. Søker dere opp Hemsedal Huskies på FB, så finner dere bilder og mer info der.

Hemsedal Huskies
Looking for a job that's adventurous and different?

We are looking for one person to help us through the upcoming Summer and Fall. Extension through next winter is possible for the right person.
In return we offer a lot of adventure, doghairs and horseshit everywhere.

The job includes everyday kennel routines for 36 dogs and 2 horses, guiding of tours with huskies and wheeled carts, kennelvisits/lectures. We work in all kinds of weather, sometimes long days, lots of fun work.

We need an independant and responsible person with drivinglicence. Language skills are also highly valued.

Contact us for further information!
[email protected]
+47 48276199 Johan

  • Like 2
Skrevet

Det er et fantastisk sted! Johan og Marianne er veldig hyggelige og hundene er herlige :) Har kjørt med de og vært på kennelen flere ganger. Veldig trivelig!

  • Like 1
Skrevet
Wææ jeg har vært jakt etter en sånn jobb leenge. Hvor søker jeg?

vil det være mulighet for å bo der på området?

Ring eller send Johan en mail du, så får du info om alt du lurer på :) Jeg ville ringt han først, så kan du jo sende en "ordentlig" søknad av gårde på mail etter samtalen :) Han biter ikke, og er enkel og fin å snakke med :ahappy:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...