Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Da skal vi ta hensyn til deg, også kanskje Chess blir vandt med henne etterhvert. En hund jeg kjenner har skikkelig malamuteskrekk etter å ha blitt angrepet av en flere ganger. Mayah og han ble perlevenner etter kort tid :)

Håper og tror det skal gå bra! :) Mayah er så snill og god så. Chess ble angrepet av et huskyspann, så hun er skeptisk til liknende hunder. Men mest om de er i flokk. Så det bør gå fint :)
  • Svar 150
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Haha. Minien liker store hunder, hun. Jo større jo bedre Men JA! Jeg stemmer for oppstillingsbilder. Det er det stadig mangel på fra min front i alle fall. Oppdretterne maser

Husk ringtrening i morgen folkens! Vi gleder oss!

Skal vi kanskje hoppe over en uke og ta det neste uke i stedet for? Hektisk for meg denne uken, så det er egentlig helt ok

Skrevet
Håper og tror det skal gå bra! :) Mayah er så snill og god så. Chess ble angrepet av et huskyspann, så hun er skeptisk til liknende hunder. Men mest om de er i flokk. Så det bør gå fint :)

Off.. Det er ikke rart hun er redd. Stakars Chess :(

Minien din er ihvertfall ikke skeptisk til malamute :lol: Det er bra!

Skal se om jeg husker kamera neste gang. Det hadde vært litt koselig, også kanskje vi kan prøve å få noen oppstillingsbilder!

  • Like 1
Skrevet
Off.. Det er ikke rart hun er redd. Stakars Chess :(

Minien din er ihvertfall ikke skeptisk til malamute :lol: Det er bra!

Skal se om jeg husker kamera neste gang. Det hadde vært litt koselig, også kanskje vi kan prøve å få noen oppstillingsbilder!

Haha. Minien liker store hunder, hun. Jo større jo bedre :P

Men JA! Jeg stemmer for oppstillingsbilder. Det er det stadig mangel på fra min front i alle fall. Oppdretterne maser :P

  • Like 2
Skrevet
Penny er også helt utslitt. :P

Veldig koselig trening :) Sees tirsdag da!

Hehe, så mye hun sprang etter treningen så er det ikke rart hun var trøtt :P Fy søren for en fart på valpen. Har aldri sett en hund ta sånn av før :P

Jeg er også med tirsdag 19:30 :)

Skrevet

Prøver en annen uke på torsdag da. Er bare at det er storfest på Ås neste torsdag, og dermed litt "mye" ift hubdetrening :) Vi får til flere ganger!

Skrevet

Vi gleder oss og :D MEN! Om det striregner er jeg ikke supergiret altså.. I så fall går det kanskje an å gå en liten tur i stedet for, så blir man ikke så kald? Vi ser an været litt, da?

Chessea badet i går og ser ut som en skikkelig utstillingsdott, så hun er i alle fall klar altså :P

Skrevet

Ja, vi er mer enn gjerne med på tur i alle fall. :D Men det går jo an å ta noe håndtering kjapt uansett? Det er i alle fall det vi trenger mest av. Travingen kommer etterhvert...håper jeg :lol:

Skrevet

Vi kan se ann været såklart :) Jeg har en malamute som hater regn jeg, så hun ser ikke ut og har et utrolig komisk uttrykk når det regner :P

Vi er med på tur ihvertfall. Da enser hun ikke regnet heldigvis!

Skrevet

Vi satser på ringtrening, da. Men med forbehold om at det er ok å stå relativt i ro :) Ellers ser vi det an.

I morgen 19.30! :)

Heidi, tar du med bord?

Skrevet
Vi satser på ringtrening, da. Men med forbehold om at det er ok å stå relativt i ro :) Ellers ser vi det an.

I morgen 19.30! :)

Heidi, tar du med bord?

Jupps!

Skrevet

Er det ok for dere at hun jeg bor med blir med og trener litt lp bortenfor oss? Hun har en flat som er veldig rolig og grei :)

Guest Michellus
Skrevet

Nope. Da er det personalmøte med jobben, og hadde det ikke vært møte hadde jeg vært på fellestrening.

Skrevet

Jeg kan egentlig torsdag og altså.. Men må være ferdig så jeg rekker å være i Ski kl. 21.. Så i så fall litt tidligere, typ 18? Er jo allright å være en del oppmøtte.

Skrevet

Skal vi kanskje hoppe over en uke og ta det neste uke i stedet for? Hektisk for meg denne uken, så det er egentlig helt ok :)

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Et tidsskjema fylles vanligvis med utgangspunkt i tiden per hund, og ja, ofte rundes tiden litt opp for å ha litt slingringsmonn. For kvalitetsklasse er det vanlig med ca. 3 minutter per hund, men for valper kan man bruke litt kortere tid, for eksempel 2–2,5 minutter. Konkurranseklasse påvirker ikke nødvendigvis tidsskjemaet direkte, men man bør sørge for at tidspunktene ikke overlapper hvis hundene skal vises i samme ring. Jeg ville satt opp tidsskjemaet slik at første hund starter kl. 09:00, og deretter legger til tiden per hund, runder opp til nærmeste 5-minutters intervall for enkelhet og oversikt. Eksempel: Golden retriever valp 3 hunder → 09:00–09:06, Golden retriever 14 hunder → 09:06–09:48, Labrador valp 2 → 09:48–09:52, og så videre. På denne måten får du et oversiktlig skjema hvor hver gruppe får sin tid, og du unngår at tidene blir for eksakte og uoversiktlige. 
    • Ja — det virker ikke som om pop‑up telt for utstilling er helt borte fra markedet, men utvalget har kanskje blitt mindre hos enkelte butikker, og noen farger/modeller kan være utsolgt akkurat nå. Hos norske nettbutikker kan du fortsatt finne utstillingstelt og pop‑up‑varianter som er ment for hund og konkurranser. For eksempel har petetelt i turkis stående som pop‑up‑modell hos enkelte leverandører, og det finnes også modeller i ulike størrelser og farger til hundeutstillinger. Noen steder har hatt telt som Dark Gray Green Pop‑up Camping Tent For Pets som passer som bærbart ly for hunder, og det er fortsatt mulig å finne pop‑up‑design både som mindre hundetelt og litt større varianter. Det kan være at Hundensbutikk har solgt ut de fargene du nevnte (rosa, lilla, turkis, grå og grønn), men andre butikker som VetZoo, Musti eller Hund i Norge fortsatt har pop‑up‑telt på lager — noen ganger i turkis og andre farger. Mitt tips er å sjekke flere nettbutikker og eventuelt sette deg på venteliste eller kontakte butikkene for å høre om de får inn flere farger og modeller etter hvert. Store utstillingstelt finnes også i større størrelser og mer robuste varianter hvis du trenger det til lange dager ute.
    • kan du finne fine plus‑size jakker, blazere og skjørt/kjoler hos norske og internasjonale butikker som Zizzi, Zalando, Ellos og bonprix, som har et bredt utvalg klær i store størrelser til formelle anledninger
    • Hvis hunden din er sjelden og konkurrerer alene i sin rase, kan den fortsatt få CK (certifikatkvalitet). Når den får CK, kan den også delta i konkurranser om videre titler som cert, CACIB og BIR, selv om den ikke har direkte konkurranse i sin rase. Det betyr at en sjelden hund kan oppnå de samme titlene som mer vanlige raser, men det kan oppleves annerledes. For vanlige raser som golden retriever er konkurransen ofte hardere, fordi flere hunder av høy kvalitet konkurrerer samtidig. Å vinne BIR eller cert i en stor rase kan derfor anses som mer imponerende, siden hunden har slått flere sterke konkurrenter. Men for dommeren kan det også være interessant og utfordrende å vurdere en sjelden rase, spesielt hvis de ikke ser rasen ofte. Til syvende og sist må kvaliteten på hunden vurderes ut fra rasestandarden, uavhengig av hvor mange konkurrenter den har. Så ja, både sjeldne og vanlige raser kan oppnå de samme titlene, men opplevelsen og utfordringen kan føles forskjellig.
    • Riding number holder ANKY Pins‑Velcro – enkel nummerlappholder med borrelås/pinner som kan brukes til konkurranser og trening. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – komplett sett for ryggnummer som brukes i sprang/terreng. Cameo Equine Cross Country Bib for Eventing – et annet alternativ innen eventing‑nummerlapper. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – Youth – samme type som over, men tilpasset yngre ryttere. I tillegg finnes det magnetiske bib holders og race‑magneter som du kan bestille fra internasjonale nettbutikker — de fester nummerlapper uten å bruke borrelås eller knapper, og er et godt alternativ til borrelåsalternativet som er utsolgt. Riding number holder ANKY Pins‑Velcro – enkel nummerlappholder med borrelås/pinner som kan brukes til konkurranser og trening. Den er praktisk og lett å feste på hesteryggen eller på utstyr. Den passer til både nybegynnere og erfarne ryttere. Holdere med borrelås gir rask montering og demontering, noe som sparer tid på konkurranser. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – komplett sett for ryggnummer som brukes i sprang/terreng. Dette settet inkluderer flere fester og holder nummeret godt på plass under aktiv konkurranse. Det er spesielt populært blant ryttere som deltar i utendørs arrangementer med flere hinder. Cameo Equine Cross Country Bib for Eventing – et annet alternativ innen eventing‑nummerlapper. Denne modellen er lett, slitesterk og tåler fuktighet og vind. Den gir også god synlighet av nummeret under hele konkurransen. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – Youth – samme type som over, men tilpasset yngre ryttere. Det gjør det enkelt for barn og juniorer å delta i konkurranser uten å bruke store og tunge holdere. Alle disse alternativene er laget for å sikre at nummeret sitter stabilt, uansett aktivitet. I tillegg finnes det magnetiske bib holders og race‑magneter som du kan bestille fra ші для створення картинок internasjonale nettbutikker — de fester nummerlapper uten å bruke borrelås eller knapper, og er et godt alternativ til borrelåsalternativet som er utsolgt. Magnetiske holdere er spesielt praktiske for ryttere som ønsker å spare tid under påkledning og montering. De kan brukes både på hesteryggen og på klær, og de gir en ren og enkel løsning. Noen ryttere kombinerer borrelås og magnetiske holdere for ekstra sikkerhet. Når du velger holder, bør du tenke på hvor ofte du konkurrerer og i hvilke disipliner. For eksempel kan cross‑country kreve mer slitesterke holdere enn dressur eller sprang. Det er også viktig å se på størrelsen på nummerlappen og at holderen passer til denne. Flere butikker tilbyr ulike farger og materialer, slik at du kan velge det som passer ші для створення картинок best for deg og hesten. Husk at komfort for hesten alltid bør prioriteres — ingen holder skal gnage eller sitte for stramt. Å investere i en god nummerlappholder gjør konkurransedagen enklere og mer oversiktlig. Både nybegynnere og erfarne ryttere kan dra nytte av disse praktiske løsningene. Ved å kombinere riktig holder med riktig nummerlapp, får du både funksjon og et ryddig utseende på konkurransebanen. Det finnes også spesielle holdere tilpasset ulike hesteraser og størrelser, slik at alt sitter perfekt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...