Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Klokka 9. Ingen av oss er egentlig så gira på å stå opp enda

DSC_0286_zps1a358820.jpg

Klokka 10. Mayah blir plassert ut og får god frokost

DSC_0287_zps8fe780e2.jpg

Klokka 11. Måtte sitte inne litt å skrive på min oppgave om spekkhuggere

DSC_0289_zpsa6c28cea.jpg

Klokka 12. Flytta meg ut meg artikler jeg må lese. Mayah koser seg i finværet

DSC_0293_zpsc4f336c3.jpg

Klokka 13. Sitter fremdels ute og leser. Mayah har lagt seg i skyggen.

DSC_0296_zpsc531530b.jpg

Klokka 14. Glemte å ta bilde, men vi sitter fremdeles ute.

Klokka 15. På vei til min venninne for å gå tur. Ca. 5 km med sykkel.

DSC_0298_zpscc70925d.jpg

Klokka 16. På tur med bikkjene

DSC_0299_zpse93924a3.jpg

Klokka 17. Fremdeles på tur i finværet!

DSC_0305_zpsb2cad33d.jpg

Klokka 18. Sykler tilbake til gården etter 2,5 time ute med de herlige hundene våre!

DSC_0308_zps4b8e4b87.jpg

Klokka 19. Jeg og kjæresten lager middag ut av noen rester vi hadde i fryseren.

DSC_0310_zpse1470349.jpg

Klokka 20. Kikker ut vinduet på Mayah som ligger på hundehuset sitt og koser seg mens jeg reparerer noe turutstyr og sjekker over teltene.

DSC_0311_zps9161391e.jpg

Klokka 21. Børsterunde på røytemutten og middag på voffen

DSC_0316_zps2f3ce086.jpg

Klokka 22. Ser film med kjæresten

DSC_0317_zpsd1855457.jpg

Klokka 23. Mayah er inne for natta. God natt!

DSC_0319_zps17955f21.jpg

  • Like 2
Skrevet
Fin daaaag! Og jeg seeeer reinskinnet diiitt! ;) Hihi! Bildene er rett vei hos meg :)

Reinskinnene er godt brukt allerede de :D

Bra de er rett vei. Ser teit ut når de ligger..

  • Like 1
Skrevet

Så deilig det så ut a :) Hva slags oppgave skriver du?

Jeg skriver en semesteroppgave der jeg sammenlikner fiskespisende og pattedyrspisende spekkhuggere og ser på det genetiske slektskapet mellom de :)

  • Like 1
Skrevet
Jeg skriver en semesteroppgave der jeg sammenlikner fiskespisende og pattedyrspisende spekkhuggere og ser på det genetiske slektskapet mellom de :)

Hoeres spennende ut!

  • Like 1
Skrevet
Fineste Mayah :wub: Spreke er dere også, sykle 5 km for å så gå tur!

Også 5 km hjem igjen :P haha. Men det er superdeilig! er så glad jeg har en crazymutte som er med på sånt. Elwira ville aldri vært med på å sykle en mil for å gå tur..

  • Like 2
Skrevet
Også 5 km hjem igjen :P haha. Men det er superdeilig! er så glad jeg har en crazymutte som er med på sånt. Elwira ville aldri vært med på å sykle en mil for å gå tur..

JEG hadde dødd jeg, så god form er jeg i :P

Skrevet
JEG hadde dødd jeg, så god form er jeg i :P

Neeida, er så flatt og fint her i Ås :) Også har jeg jo muttemotor på veien og da.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...