Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har kjøpt en iPhone som jeg venter på å få ta i bruk (må overføre abonnement fra en operatør til en annen). I mellomtiden kan dere jo kanskje fortelle hvilke apper dere bruker mest, liker best, ikke klarer dere uten, syns kan være morsomme å holde på med også videre. Hva heter appen, og hva brukes den til/hvilke funksjoner har den?

Skrevet

Jeg bruker Instagram som er foto- deling på mobilen. Ganske bra syns jeg :)

Så bruker jeg Yr.no værmelding, Coop marked kundeavis, Facebook på mobilen, Endmondo treningsapp (men sliter med GPS`n så bruker den ikke like mye som ønsket), Code scanner til å scanne strek koder, Rema 1000 middagsplanleggeren , Og av spill har jeg Bubble Classic. Har også Apotek 1 sin app hvor det er endel helse tips og førstehjelp.

Så jeg har ikke så mange Apper, så skal følge med her etter tips! :)

Skrevet

Tapatalk til sonen :)

Runkeeper til utendørs trening.

Sleepcycle som vekkerklokke og søvnmonitor.

Wordpress for oppdatering av bloggen når man er på farta feks.

Har endel andre smågreier, men disse over her brukes aktivt.

Skrevet

Jeg har ikke så mange apper, men jeg liker veldig godt Ut.no - mange gode tips til turer. Twitter, yr, runkeeper, bloglovin (om du leser mange blogger), mobilbank - og ikke minst donorkort og redd liv appen til LHL.

EDIT: Da jeg hadde iphone brukte jeg dyretestet appen mye, men den finnes sørgelig nok ikke til android.

Skrevet

Jeg har mange apper, men kan jo ta et utvalg av de jeg liker best og bruker mest :-)

Evernote - til å ta notater osv. Veldig greit program, synkroniserer mellom data, mobil og nett.

Instagram

Shazam (og soundhound) - hvis du plutselig hører en sang du lurer på hva er, så kan du la telefonen "lytte" også finner den ut av det for deg,

RunKeeper - treningsprogram, du kan se hvor fort du går osv.

Swiss army knife - program med småprogrammer (unit converter, timer, lommelykt, kalkulator, speil, kompass osv.)

Wikipedia

TvGuiden (nå har jeg jo ikke tv da, men veldig grei når du har det!)

Spotify (når jeg betaler for det).

Simple weight recorder (registrer vekte din og se kurver osv.) Eller... er kanskje den som heter Libra jeg bruker, tror den er bedre, har begge av en eller annen grunn.

Tapatalk (til sonen bruk)

PeriodTracker - utrolig greit lite program, så kan man holde styr på mensen :P

Snapchat

chrome

Dropbox - har satt min til å automatisk laste opp bilder og videoer fra telefonen

messenger (facebook).

Facebook

NSB

mobilbank

Også spill og ting jeg bruker innimellom:

Clicker - så har du alltid klikkeren med deg :P

mp3 music downloader - greit til å laste ned sanger

vg

dagbladet

aftenposten

mixology - drinkoppskrifter, kan finne via hva man har i skapet.

Temple run2 - artig spill, har spilt hele påsken :P

E-codes free - greit til å finne ut av e-stoffer man lurer på

eBay

Bloglovin

Barcode scanner

IMDb

netflix

nrk.no

Rema1000 appen

viaplay

(jeg har android, men de fleste apper finnes vel på begge nå.)

Skrevet

Facebook

Messenger
Instagram

ebillett

RunKeeper

Snapchat
Lydighet_Free (Ser alle lp øvelsene, og koeffisientene)

IMDb (Genial når man skal leie film!)

Spotify

Sleep Talk Recorder
Mobilbank

Bil og henger (For de nysgjerrige)

180.no

Quiet Sleep Free
LED Light

Skrevet

Jeg har akkurat lasta ned en app med førstehjelpstips til hund. Husker ikke hva den heter. Håper å aldri få bruk for den, men kan være kjekt å ha :) Hvis du i tillegg til iphone har mac, så anbefaler jeg å laste ned "remote", så styrer du musikken på pcn med mobilen :) Og Shazam er et must for meg, da er det lett å finne ut hva sanger i filmer, på radio osv heter. Ellers går det i mye av det samma som de over har skrevet her iallefall.

Skrevet

Jeg har litt div egentlig

netflix

toddler lock (til Liam)

4 pics 1 word (spill)

messenger

Facebook

steam

blogg.no

spotify

waze

RuterReise

Baby monitor

IMDB

Draw something (spill)

matprat

instagram

tom the talking cat (til Liam)

Skrevet
Finner ikke den lydighetsappen i AppStore jeg... ?

ikke jeg heller

Den er bare til Android dessverre:(

Mohaha :P Synd at samsungen min er sliten, og at jeg nettopp har bestilt meg iphone :/

Skrevet

Facebook

Snapchat
Whatsapp
Flow ( spill)
4 pics 1 word (spill)
Unblock me ( Spill )

1880.no app
FML

Horoscope pluss

Soundhound

Zedge

Er vel whatsapp som blir brukt mest til å holde kontakten med folk :)

Skrevet

Skalvise...

Skype

Facebook

Instagram

Viber (telefonapp som man kan ringe gratis til folk med)

Angry Birds

Tetris

Wordfeud

Quizzer

Div. nyhetsapper (Dagbladet, VG, NRK, Aftenposten)

Ut.no

Runkeeper

Netflix

NRK nett TV

NRK radio

Canal Digital TV-program

Shopshop (handlelisteapp)

Rema1000 Middagsplanlegger

Skrevet

Aeroweather - fordi yr.no og storm bare har estimater, mens flyplassværet er faktiske observasjoner til en hver tid :ahappy: Leser aldri annet værvarsel enn flyvær lenger... For det stemmer faktisk :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...