Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilke apper MÅ man ha?


Ingvild
 Share

Recommended Posts

Jeg har kjøpt en iPhone som jeg venter på å få ta i bruk (må overføre abonnement fra en operatør til en annen). I mellomtiden kan dere jo kanskje fortelle hvilke apper dere bruker mest, liker best, ikke klarer dere uten, syns kan være morsomme å holde på med også videre. Hva heter appen, og hva brukes den til/hvilke funksjoner har den?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bruker Instagram som er foto- deling på mobilen. Ganske bra syns jeg :)

Så bruker jeg Yr.no værmelding, Coop marked kundeavis, Facebook på mobilen, Endmondo treningsapp (men sliter med GPS`n så bruker den ikke like mye som ønsket), Code scanner til å scanne strek koder, Rema 1000 middagsplanleggeren , Og av spill har jeg Bubble Classic. Har også Apotek 1 sin app hvor det er endel helse tips og førstehjelp.

Så jeg har ikke så mange Apper, så skal følge med her etter tips! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har ikke så mange apper, men jeg liker veldig godt Ut.no - mange gode tips til turer. Twitter, yr, runkeeper, bloglovin (om du leser mange blogger), mobilbank - og ikke minst donorkort og redd liv appen til LHL.

EDIT: Da jeg hadde iphone brukte jeg dyretestet appen mye, men den finnes sørgelig nok ikke til android.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har mange apper, men kan jo ta et utvalg av de jeg liker best og bruker mest :-)

Evernote - til å ta notater osv. Veldig greit program, synkroniserer mellom data, mobil og nett.

Instagram

Shazam (og soundhound) - hvis du plutselig hører en sang du lurer på hva er, så kan du la telefonen "lytte" også finner den ut av det for deg,

RunKeeper - treningsprogram, du kan se hvor fort du går osv.

Swiss army knife - program med småprogrammer (unit converter, timer, lommelykt, kalkulator, speil, kompass osv.)

Wikipedia

TvGuiden (nå har jeg jo ikke tv da, men veldig grei når du har det!)

Spotify (når jeg betaler for det).

Simple weight recorder (registrer vekte din og se kurver osv.) Eller... er kanskje den som heter Libra jeg bruker, tror den er bedre, har begge av en eller annen grunn.

Tapatalk (til sonen bruk)

PeriodTracker - utrolig greit lite program, så kan man holde styr på mensen :P

Snapchat

chrome

Dropbox - har satt min til å automatisk laste opp bilder og videoer fra telefonen

messenger (facebook).

Facebook

NSB

mobilbank

Også spill og ting jeg bruker innimellom:

Clicker - så har du alltid klikkeren med deg :P

mp3 music downloader - greit til å laste ned sanger

vg

dagbladet

aftenposten

mixology - drinkoppskrifter, kan finne via hva man har i skapet.

Temple run2 - artig spill, har spilt hele påsken :P

E-codes free - greit til å finne ut av e-stoffer man lurer på

eBay

Bloglovin

Barcode scanner

IMDb

netflix

nrk.no

Rema1000 appen

viaplay

(jeg har android, men de fleste apper finnes vel på begge nå.)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Facebook

Messenger
Instagram

ebillett

RunKeeper

Snapchat
Lydighet_Free (Ser alle lp øvelsene, og koeffisientene)

IMDb (Genial når man skal leie film!)

Spotify

Sleep Talk Recorder
Mobilbank

Bil og henger (For de nysgjerrige)

180.no

Quiet Sleep Free
LED Light

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har akkurat lasta ned en app med førstehjelpstips til hund. Husker ikke hva den heter. Håper å aldri få bruk for den, men kan være kjekt å ha :) Hvis du i tillegg til iphone har mac, så anbefaler jeg å laste ned "remote", så styrer du musikken på pcn med mobilen :) Og Shazam er et must for meg, da er det lett å finne ut hva sanger i filmer, på radio osv heter. Ellers går det i mye av det samma som de over har skrevet her iallefall.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skalvise...

Skype

Facebook

Instagram

Viber (telefonapp som man kan ringe gratis til folk med)

Angry Birds

Tetris

Wordfeud

Quizzer

Div. nyhetsapper (Dagbladet, VG, NRK, Aftenposten)

Ut.no

Runkeeper

Netflix

NRK nett TV

NRK radio

Canal Digital TV-program

Shopshop (handlelisteapp)

Rema1000 Middagsplanlegger

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aeroweather - fordi yr.no og storm bare har estimater, mens flyplassværet er faktiske observasjoner til en hver tid :ahappy: Leser aldri annet værvarsel enn flyvær lenger... For det stemmer faktisk :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...