Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Siden sonenfolket er så kreative så tenkte jeg å spørre om litt navnehjelp.

Det er snakk om en Berner sennen hannvalp fra Italia, så gjerne noe italiensk. Den kommer fra et I-kull, men trenger ikke nødvendigvis å ha et navn på den bokstaven. Helst ikke et typisk hundenavn, men noe litt mer uvanlig :)
Fyr løs!

  • Like 1
Guest Yellow
Skrevet

Ilario. Italiensk guttenavn som betyr "munter". Passer vel en Berner. :)

Ellers ordet "hund" på forskjellige språk:

Ilio.

Inu.

Imuj.

Hentet herfra.


Skrevet

Han trenger forsåvidt et stamtavlenavn også, men det blir ikke noe helt tilfeldig, så det fikser vi selv :P

Takker for tips så lang, men husk at det ikke trenger å begynne på I, tar gjerne i mot andre forslag også!

Skrevet
Haha, Mona, pliiis ikke kall bikkja Inu. Det er jo verre enn å kalle en hund for Shiba eller Akita tilogmed! :lol:

Hvorfor det? Folk kaller da hundene sine Nova. I hodet mitt er det et tollernavn, men jeg skjønner jo at ikke resten av hundeverdenen tenker sånn :)

  • Like 1
Skrevet
Hvorfor det? Folk kaller da hundene sine Nova. I hodet mitt er det et tollernavn, men jeg skjønner jo at ikke resten av hundeverdenen tenker sånn :)

Hadde vært litt gøy å kalle en schæfer for Puddel da, eller en mops for Norsk Buhund Grå.

  • Like 1
Skrevet
Hvorfor det? Folk kaller da hundene sine Nova. I hodet mitt er det et tollernavn, men jeg skjønner jo at ikke resten av hundeverdenen tenker sånn :)

Hadde vært litt gøy å kalle en schæfer for Puddel da, eller en mops for Norsk Buhund Grå.

Eller bare ha en stabyhoun som heter Malle ... :lol:

  • Like 6
Skrevet

Fiore (blomst)/fiori -flertall (Campo dei Fiori er en plass i Roma)

Bianca

Ilaria

Flavia

Viola

Bellini

Orsetta

Tristana (en veninne av meg heter det :P)

Vitalia

Allora (o=å=)

Donna (dame)

Sorella (søster)

Calma (rolig)

Dolce (søt, [tsje])

Memoria (minne, trykk på o'en som uttales [å])

Steder og vei-navn fra Toscana-regionen og nordover:

Siena

Chianti

Alba

Chiari (uttales [kiari])

Imperia

Chiavari (uttales også med [ki])

Ceva (uttales [tsjeva])

Crema

Lana

Rosolina

Udine (u uttales [o])

Selva

Romola

Rufina (u=o)

Antella

Steder og gatenavn fra Roma sentrum og omegn:

Sabina

Paolina (o uttales [å])

Irsina

Navona (o=å)

Osv, osv. Men nå må jeg dra hjem fra jobb!

Guest Yellow
Skrevet
Haha, Mona, pliiis ikke kall bikkja Inu. Det er jo verre enn å kalle en hund for Shiba eller Akita tilogmed! :lol:

Personlig enig, selvom jeg har møtt på både Shiba/Chiba og Akita, og Nova for den saks skyld (på andre raser). :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...