Gå til innhold
Hundesonen.no

Påsketreff Oslo 2013


Anette
 Share

Recommended Posts

Hei og hopp

Marianne og jeg lurte på om flere ville være med på påsketreff :ahappy:

Vi hadde jo ett ifjor og det var jo også suksess!

Vi tenkte skjærtorsdag på retrieverklubben i Sørkedalen kl 12.

Yr melder foreløpig sol og 4 grader.

Kanskje vi skal ta og grille og kose oss?

Plassen er iallefall måkt så man får fint trent osv :)

Veibeskrivelse:

Du kjører Sørkedalsveien innover i Sørkedalen fra Bogstad - forbi Bogstad Gård, deretter gjennom et par-tre svinger, når veien retter seg ut er det første innkjøring til høyre inn på en stor parkeringsplass hvor du også ser hytta. Et kart finner du her.

Går også buss 41 Sørkedalen går forbi og har busstopp rett ved :)

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åååh... Kan vi ikke ha det nå på lørdag i stedet da? Så kan jeg også være med. :innocent: Jeg drar nordover til regnvær og dritt, jeg burde jo få være med litt på trivelig påskekos før det. :whistle:

Lørdag er arrangøren(e) i Drammen nemlig. Så da må dere isåfall ordne det selv :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg tror marianne tenker feil helg :aww:

Men jeg er uansett i england til lørdag så da gidder ikke jeg arrangere noe ;) så da fant jeg og marianne ut at torsdag var en fin dag :)

Ja jeg så ikke at Ingvild mente NÅ til lørdag, jeg trodde hun mente i påsken :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tar med meg Arya tenker jeg. Vennligst ignorer dustehund oppførsel, hun har nemlig ikke lært noen verdens ting utenom å sitte bamse og se fin ut på utstilling (første er hun ikke særlig flink til, siste har hun klart ganske bra når det gjelder :lol: ) ei heller hvordan oppføre seg blandt folk og fe :aww: Også tenker jeg Jaran blir med og sover søtt i vognen sin. (Hvis han gjør som mammaen vil)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kanskje vi tar turen? En voksen dvergpinscher, og en whippet-valp.

Er planen å gå en tur først? Eller bare sånn "frislipp"? :)

Vi hadde et frislipp i jula, er overhodet ikke normalt :P

jeg tenkte å trene, og være sosial :)

ofte er det noen som slipper noen sammen på jordet på andre siden, noen går tur osv.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...