Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noomi har brukket halen. Det er tredje eller fjerde ytterste ledd, og jeg aner ikke når det skjedde, da hun aldri har vist smerte, hylt eller gjort noe åpenbart for at den skulle brekke (tråkket på, klemt i dør el.l.), så den har nok knekt når hun har smelt den inn i ting mens hun logrer. Bare plutselig en dag var det en liten haleknekk der.

Nå skal hun igjennom eksteriørbiten på korninga, samt en utstilling i brukshundklasse. Men bør jeg få halen røntget og fått en veterinærattest på det, eller har det ikke noe å si?

Skrevet

Med tanke på at Minion ikke kan stilles ut pga medfødt haleknekk, tror jeg det er nødvendig med veterinærattest på at haleknekken ikke er medfødt når du skal stille ut Noomi.

Skrevet

Jeg ville fått ordnet veterinærattest :)

Rottweileren vår har fått haleknekk på samme viset, logret på seg en knekk rett og slett!

Skrevet

Takker. :) Da skal jeg se om jeg ikke får fikset det.

Utstillinga regner jeg med at går greit, siden jeg vet om flere som er bedre premiert enn Noomi blir, som har haleknekk. Men det er korninga jeg er mest "bekymret" for (dvs unødvendig at hun stryker pga en skade liksom...).

Skrevet

"Betydelige øre- eller halefeil." står det i standarden. Men jeg vet ikke hvor "betydelig" en liten haleknekk er sånn sett. Men man skal jo kjenne godt igjennom hele halen hennes for å merke det. Det synes ikke akkurat.

Nå har hun en liten ørefeil, og en liten halefeil. :lol: I tillegg er P1 små (men de er der). Får vel nevne at hun er et knøtt også, så starter jeg å se den grønne slufsa vinke på oss. :lol:

  • Like 1
Guest Jonna
Skrevet

Til Korad tar du med attest!

Enkelte feil er "stryk" feil på raser, og veldig mange er det haleknekk. Så ja, skaff attest om du alikavel skal dope henne ned e.l. i fremtiden. Er ikke sikkert du trenger det en gang om du har attesten fra valpekassen at hun ikke hadde det da. Noen veterinærer skriver da bare en ny attest med chip og regnr til utstilling.

Skrevet

Hun skal jo røntge HD/AD + rygg etter hvert, så da kan vi jo ta med hale i tillegg. Med tanke på øret hennes, er det vel greit å ha attest på halen, slik at ikke for mange minus ender med stryk.

Skrevet

På portis er haleknekk = dårlig plassering. Der MÅ man ha attest på brukket hale. Selv ikke det er alltid godt nok heller. Så jo "bedre" attest og jo mer overbevisende bildene er ift at det er brudd og ikke medfødt, jo bedre ift utstilling. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...