Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Raser/blandinger vi har hatt i hus enten hos mamma eller pappa;

Irsk setter/labradorblanding - Jenna. Glemmer ikke når jeg kom hjem fra SFO og hun ikke kom løpendes imot meg. Skjønte at noe var galt, pappa hadde gitt henne tilbake til oppdretter :(
Ekstremtmiksavallt (bla. schäfer, labrador, golden, boxer, terrier, bc ++++) - Tasha. Hun så ut som en strihåra, tricolor liten bc.

Finsk støver/rottweilerblanding - Tassen.

Har nå papillon og bc.

  • Svar 99
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Raser jeg har/har hatt: 1 x Border collie/Australsk kelpie 1 x Border collie 4 x Malinois Raser jeg har bodd med: Schæferhund Sankt bernhardshund

Må du ikke skryte på deg for mye da! Du er tross alt eldre enn meg Edit; Og ja, jeg føler jeg må utnytte den siste tiden jeg har igjen før jeg blir 20, og bare få alle til å føle seg litt eldre.

Skrevet

"Mine"/familie:

NEG

Schnauser

AH/Tervuerenmix- senere hans datter blandet med AH igjen.

Greyhound med pittelitt attåt

Mine/Våre:

Anatolsk Gjeterhund

Kelpie

Welsh Springer Spaniel

Parson Russell terrier

AH.

Skrevet

Jeg vokste opp med katt jeg; hund kom ikke i hus før jeg ble voksen og flytta for meg selv.

Har hatt:

Tervueren

Akita Inu

Blandingshunder - golden/schäfer/labrador/doberman og akita inu/malamute

Har nå:

Stabijhoun

Skrevet

Jeg er vokst opp med en border collie vi fikk da jeg var 13, og som jeg hadde hovedansvaret for, men han ble igjen hos mine foreldre da jeg flyttet for meg selv. Han ble avlivet nå i sommer, 16 år gammel.

Vi var også fosterhjem for to omplasseringshunder da jeg var i tenårene, vi hadde først en liten tispe som vi ikke vet hva var blanding av (korthåret, svart, ca 15 kg kanskje), så hadde vi en engelsk setter/bc-blanding som stort sett var setter i hodet :ahappy:

Nå har jeg eurasier, og har også bodd med en rottweiler.

Skrevet

Jeg har nå en japansk spisshund, og det var min andre hund. Min første hund var en blanding. Men har også overtatt en schäfer et halvt års tid som jeg hadde gått så mye tur med at hun var mer knyttet til meg enn til eierne til slutt.

Skrevet

Raser jeg har/har hatt:

1 x Border collie/Australsk kelpie

1 x Border collie

4 x Malinois

Raser jeg har bodd med:

Schæferhund

Sankt bernhardshund
Groenendael


*kremt* :aww:

Har hatt korthåret vorsteher, pointer og groenendael (x5).

*Kremt,kremt* :icon_redface:

Skrevet

Blandingshunder (en labrador/lundehund/schæfer og en flat coated retriever/dobermann med muligens noe schæfer attåt).

Tollere (x 3).

Skrevet (endret)

Egne:

Collie

Schäfer x 3

Berner sennenhund x 2 (en er deleid,men bor her)

Bodd med/hatt eneansvar for over lengre tid som voksen:

Schäfer x 5

Basset hound

Strihåret vorsther

Golden

Bodd med som barn

Mix bc/buhund x 3

Dunker

Hygen

Schweitserstøver

Endret av Toril
Skrevet

Hunder familien har hatt:

- Grand Danois

- Labrador

- Rottweiler-dachs-mix

Hunder vi har nå:

Mellompuddel x1

Storpuddel x1

Synes det er så gøy å klippe at jeg klipper bestemor sin storpuddel og min tantes mellompuddel i tillegg til våre, og jeg er like glad i de som mine egne, regner de litt som mine, i hvertfall i hjertet.

Skrevet

I barndomshjemmet

Dvergpuddel x 4

Hatt selv:

Leonberger

Border collie x 3

Japansk spisshund

Har nå:

Belgisk fårehund x 2 (malinois+tervueren)

Dvergpuddel (som er datter sin)

Skrevet

Har hatt:

Blanding golden / grønnlandshund.

Blanding Karelsk bjørnehund / border collie.

Har nå:

2 X Dansk / Svensk gårdshund.

Shiba

Boston terrier.

Skrevet

Vokst opp med:

Leonberger

Dachs

Curly coated retriever

Bearded Collie

Border Collie

Schäfer

Hunder under samme tak:

Rottweiler/irsk setter blanding

Egne:

Saluki

Mops

Nåværende:

Mops x 5

Skrevet

Collie (1 stk + en som bodde hos meg noen måneder som flyttet til foreldrene mine)
Blandingshund (2 stk)

Groenendael (4 stk)

Tervueren (1 stk)

Rottweiler (1 stk, har nå)

Skrevet

Familiehunder/ i oppveksten:

2x Schæfer

1x schnauzer

Mine/ våre:

1 mix (labbis x terv)

1 labbis

1 pyreneisk gjeterhund

2 australsk kelpie (nåværende )

Besøkshund:

Engelsk springer spaniel

  • 2 weeks later...
Skrevet

Raser jeg er oppvokst med :

Border collie

Schæfer

Golden retriver

Som jeg har hatt :

Engelsk cocker spaniel

Nå:

Border collie,

Blanding

  • 5 weeks later...
Skrevet

Jeg/vi har hatt:
Norsk elghund grå - omplasseringhund (defekt jakthund :lol:) jeg praktisk talt vokste opp med, skikkelig gromgutt, men kunne ikke tenkt meg å ha den rasen igjen.

Jämthund - først nok en omplasseringshund som fikk leve med oss til han ble gammel og grå(ere :P) og ikke orket mer, så en valp som dessverre ble påkjørt (utenom båndtvang, på egen gård :cry:)

Alaska husky

Jeg/vi har:
Jämthund - kullsøster til valpen som ble påkjørt, herligste jämttispa jeg vet om :wub:

Alaska husky

Papillon

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...