Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Lange fingernegler og tånegler. blææh.. Særlig lange fingernegler på menn! :o


Fett hår

Voldelige og agressive mennesker

Folk som liker å krangle og kverrulere og tror de er best i alt

Folk som ikke liker dyr

Røyking og snusing

Fulle mennesker

Dårlig hygiene

Frekke folk

Sossete folk

Fæle tenner

  • Svar 88
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morsom historie. Ei nær vennine av meg var på dealeren med en fyr over lengre tid. Når de endelig skulle ta det store steget hadde han på seg en sliten supermann -truse av typen sønnen min kunne

I tillegg til det som er nevnt: At han ikke liker hunder....

Det er klønete Men altså, om personen kjeder deg før dere når senga, så får dere gjøre det i sofaen før personen rekker å kjede deg. Jeg er en problemløser

Skrevet

Hmm, jeg tror ikke jeg er så kresen, men turn off for meg må være:

-Sleesyboys som jeg kaller dem :P Altså gutter (gjerne med sleik) som er arrogante og tror de kan få hvem de vil.

-Langt hår. Jeg bare takler det ikke på menn..

-Kranglefanter i fylla (og ellers)

-Tøffelhelter

-Menn som ikke tørr å snakke om følelsene sine, eller som er så "tøffe" at de ikke vil.

-Hygiene

Skrevet
Ligg? :huh:

Siri starta tråden "turn off" med tanke på LIGG?? Du har lurt meg, du.e060.gif Trodde det var helt generelt, jeg. :icon_redface:

Kanskje jeg er lurt ? :lol:

Det var nå det jeg tenkte på i allefall :innocent:

  • 4 weeks later...
Skrevet
:lol: Fantastisk!

Kviser. Det er teit, for jeg får kviser sjæl, men det er skikkelig turn-off.

Tynne armer/fingre.

Folk som hele tiden skal spørre om det de gjør er godt! Fy flate da blir jeg så irritert!

.. eller folk som hele tiden spør om det gjør vondt.

...

Og føtter.. Å herregud, manneføtter. Grøss og neitakk!

...

:barfy::barfy: !

Ellers mye av det som er nevnt som dårlig hygiene etc. I tillegg til

- menn som lukter svette.

- menn som griner for ingenting. Å vise følelser kan være sexy altså, men..

Skrevet

Dårlig hygiene/råtne tenner er det verste.

Dvaske folk, altså ikke folk som har et par kilo ekstra, men folk som ikke har muskler og bare ser sammensunket og dvask ut.

Bolemenn. De stiller ca likt med glatte pappagutter.

Masse hår over alt *grøss*

Usikkerhet

Mas

Turn on:

3 dagers skjegg, humor, ikke for selvhøytydelig og selvsikker.

Skrevet (endret)

Menn/gubber som kunne vært faren min/din og oppover som måler deg med blikket og kommer med kommentarer og bemerkninger som slett ikke passer seg og bare blir dritekkelt. Det er nesten så de kunne fått en på tygga.

Endret av LXT
Skrevet

Er det virkelig ikke noen andre som har nevnt smatting? :blink: Det er jo bare det verste! Jeg bare snurper meg sammen og blir supersur av det, og greier ikke fokusere på noe annet når noen smatter i nærheten av meg :frantics:

Og jeg ser deres lange tånegler, og høyner med folk som klipper de lange tåneglene sine et annet sted enn badet! Sitte i sofaen og se på tv, og så kommer det tånegler flyvende liksom? :x

Og så kan jeg informere om at etter mannen som krever skryt i senga, så er vitenskapsmannen rett under på stigen asså, "Hvis jeg bare skrur litt på denne her nå..." liksom :P

  • Like 3
Guest Kåre Lise
Skrevet

Det kjenner han da - det er derfor han spør, for du kjennes trang ut ;)

Og det butter i mot inni der.. He he

Neidaså

Krig og fred å sånn

Facebook.. ( kan vel lage egen liste under den )

Gjøre store ting ut av alle små problemer som det er nok av i denne tråden

Skrevet

Mannfolk som ikke eier snev av praktisk sans er herved min nr 1 på turn off lista. Det er som å ha en katt som ikke tar mus, eller en bil som ikke starter..

Guest Gråtass
Skrevet

Turn off for ett ligg: Uengasjert.

Turn off for ett forhold: Uengasjert

... Nei ser ingen forskjell.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...