Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 73
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Takk for omtanken Nei. Første gangen absorberte hun alt. Noe kom ut som utflod. Nå var både jeg og gubben så babysyke etter å ha gått å ventet på 2 kull som ikke kom så vi hentet hjem en

Ja nå er Candy ( som er en Phalenetispe på 3 år ) drektig. Håper jeg !!!! Hun er på dag 22 i dag. Fra første parring. Hun ble parret 3 ganger og de hang alle gangene så jeg håper det er valp

Her er noen bilder

Skrevet

Takk for medfølelsen!

Så sant alt kommer ut riktig vei nå så er hun visst fit for fight allerede neste løpetid sa dyrlegen så da får vi vel prøve igjen.

Det viktigste akkurat nå er at det går bra med Candy.

Kom det noe ut hos Lyra Lill, eller absorberte hun alt?

  • 5 months later...
Skrevet

Heisann :)

Da er vi igang igjen.

Candy ble parret på nytt 27. juli til 1. august. Nå er hun på dag 51 etter første parring.

Da eier av hannhunden skulle på ferie var vi så heldig å få låne han i 5 dager og han gjorde jobben sin :)

For øvrig samme hannhund som sist.

Har vært usikker på om Candy faktisk har tatt seg for hun har ikke lagt seg ut men nå begynner det og hjelpe og det hopper

og spretter inni der så nå er vi ikke i tvil om at det er småttiss(er) inni der.

Var litt redd for å stresse henne denne gangen så det ble ikke noe ultralyd.

Vi tar røngten den 24. for da er hun 53/58 dager på vei.

Candy er i god form men virker sliten. Hun ligger inntil meg hele tiden og vil bare kose.

  • Like 3
Skrevet

Nå så morsomt du! Vi "prøver" jo helt likt "igjen" :) ! Krysser fingrene for at denne gangen går det <3

Denne gangen skal det gå :) Krysser fingrene for deg også :)

Skrevet

Takk jenter :)

Er ikke så flink at jeg har bilder før og etter og innimellom. Var litt usikker på om det ble noe i det hele tatt

og ville ikke få opp forhåpningene.

Skal legge ut bilder etter røngten som blir tirsdag eller onsdag. Skal ringe og bestille time nå :)

Skrevet

Nå har vi vært på røngten og det var ikke så mye å legge ut bilde av.

Røngtenbildet viste valpen dårlig så dyrlegen mente hun var nærmere 55 enn 60 dager.

Men det var EN VALP :D ihvertfall.

Vi tok ultralyd også, for å dobbeltsjekke men han fant bare en. Den lå og presset på urinblæra til Candy

og da skjønte jeg plutselig hvorfor hun har vært 16 ganger ute i dag :icon_confused: .

Var sikker på at fødselen var i gang jeg...

Da er det bare å forberede seg på fødsel og ett mulig keisersnitt. Både dyrlege og oppdretter mener det ofte resulterer i keisersnitt

med bare 1 valp. Får håpe vi slipper.

Skrevet

Her har det ikke skjedd noenting!

Hun vasker seg mye og forrige natten drev hun på hele natten og vasket, gravde og skiftet stilling men i går og i dag har

det vært helt stille.

Hun er ekstremt klengete og jeg får ikke gå ett skritt uten henne.

Er på dag 62 / 67 i dag så nå må det vel sette i gang snart.

Hvis ikke det har skjedd noe innen i morgen så ringer jeg dyrlegen og hører hva han mener.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...