Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Heh, noe ekkel emnetittel. Saken er at jeg var ute og gikk med pelsen i et lite skogholt her jeg bor da jeg fant en del avføring som jeg ikke klarer å se hvilket dyr det er fra. Min første tanke ville vært sau, men det er helt umulig. Dette er et lite skogholt som ligger rett ovenfor en barneskole, med bebyggelse og motorvei like i nærheten. Det er ikke et beiteområde, og selve skogholtet er for lite til at det kan bo noe særlig større dyr. Derfor jeg ikke helt forstår hva dette kan være. (Det er dog større skogsområder noen hundre meter lenger borte, så mulig dyret hører til der).

Noen forslag?

post-11567-0-55007600-1362256998_thumb.j

Skrevet

Hm, jeg vet av erfaring at rådyr kan gå temmelig nær bebyggelse, så det er faktisk ikke umulig. Jeg trodde harer var mer sky? Dette bildet er tatt bare noen få minutters gange fra både barneskole, fotballbane og turveier.

Skrevet

Hvis jeg husker riktig, så har haren en spesiell foedøyelse og avføringen ser ikke slik ut..

Men nå er det jo nærmere 14-15 års siden vi studerte dette på skolen da :-P

Sent from my GT-I9100

Guest Belgerpia
Skrevet

Rådyr - og de går gjerne inn i hager også så det kan du se veldig nært bebyggelse.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...