Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Min første EFIT på veldig lenge, så den blir bare så som så :P

I 13 tiden er jeg på vei til Os for å henge med Hapzen :)

8520065810_9b8777f08e_z.jpg

14 tiden går jeg og Hapzen på tur. Det begynner å snø oppi fjellet :o

8518951203_7d7e28a4f3_z.jpg

Blondie er våååt!

8518951137_01054982bf_z.jpg

I 15 tiden er vi enda på tur :) Blondie skuer utover Lysefjorden.

8518951099_86d8c933ff_z.jpg

Rundt 16 tiden er det mat :drool: Pasta carbonara med hvitløksbrød. Sjokoladen var forrett og dessert :lol:

8520065672_1dceb4d7e0_z.jpg

Blondie får kos av tante Helene etter maten :ahappy:

8520065602_3174ef8f37_z.jpg

17 tiden er vi nede ved sjøen og ser på solnedgangen.

8518950989_2f3ac9faf2_z.jpg

Og woops, så var klokken nærmet seg 19. Vi ser på Big Bang Theory på tv, men nå over til litt reklame.

8518950971_105e3efbf9_z.jpg

Klokken er 20, og på en fredag vet alle hva det betyr, IDOL! :D

8520065538_c2d075a711_z.jpg

Rundt 21 tiden er det pause i Idol, så da surfer man på Absurdgalleriet og ler seg ihjel :lol:

8520065484_d2e09aed12_z.jpg

I 22 tiden er det Idol igjen :D

8518950877_f299e59af3_z.jpg

I 23 tiden er jeg hjemme i leiligheten, jeg har satt på Coldplay mens jeg redigerer bilder :)

8520065466_1213ff64ff_z.jpg

  • Like 7

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...