Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg stusser litt over at sonenfolket er overrasket. Bur er jo - sammen med kastrering åffkårs - universalløsningen på alt :)

Skrevet

Når bikkjene her maser om natten, så er det som regel en GRUNN for det. Mest sannsynlig magesjau, faktisk. Senest i natt hadde jeg en som vekket meg flere ganger, og måtte ut. Riktignok så våknet jeg til noe brunt noe, som ikke var sjokolade, utover gulvet likevel, i morges. Men om jeg hadde puttet ham i bur in the first place, så hadde ikke det gjort saken bedre, heller verre.

  • Like 1
Skrevet

Hun der bekrefter alle mine fordommer om at veterinærer ikke kan en dritt om atferd på hund...

Edit: Er det noen som er medlem som kan fortelle hva slags kommentarer det har kommet inn?

Skrevet

Ja, det er jo bare trist at norges største avis sprer sånt - at løsningen er mer og mer bur. Dag og natt - det er bare "fine and dandy" - la den pipe og klynke - stålsett deg og drit i hunden din, liksom.

Og ja, det hadde vært interessant å høre om de får noen motbør av medlemmene der.

Susanne

  • Like 1
Guest Kåre Lise
Skrevet

Er vel senga som er problemet her, ikke bur.

Han sover i et bur på gangen foran soverommet vårt, men tidligere fikk han sove oppi senga vår.

Så ja, sånn kan det gå.

Hva er det å forvente av en veterinær som har hatt seg til kjendisstatus med Gaute?

Skrevet

Skjønner ikke helt åssen folk i utgangspunktet klarer å lage seg sånne problemer med bikkjene sine jeg.

Det er enkelt. La valpen ligge i sengen og bli vant til det. Og schmok, putt den i et bur og sett den på gangen, ett år seinere. Lett som en plett det.

  • Like 1
Guest Yellow
Skrevet

"Dere gjøre hunden vant til å være litt i buret - også på dagtid.

Går pipingen dere fullstendig på nervene, gå ut av senga og be ham tie stille."

FY så provoserende....!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...