Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Onsdag kveld når eg la meg, merka eg plutseleg at eg begynte å klø veldig i ansiktet, og det begynte å småsvi etterkvart også. Fant eit speil, og eg såg bokstavleg talt ut som ei most tomat i ansiktet med noko som kan minnast om myggstikk i tillegg til eit hav av andre "småstikk" (minnast om svært(!) ujevn hud).

Sto opp og skifta på senga, og då gav det seg og forsvant. Med unntakk av dei litt større stikka som kan minnast om myggstikk.

Etter at eg hadde skifta på senga var alt ganske normalt.

I dag derimot, skjedde det samme igjen når eg satt i eine stolen på soverommet. Eg har dermed støvsugd grundig, kasta ut golvteppet, vaska golvet og tørka støv. Og då gav det seg og forsvant. Men når eg la meg igjen i dag (torsdag kveld) kom det tilbake. Kjakane og nedover heile halsen har eg fått "ujamn/stikkete" hud. Og det KLØR, og svir, er varmt og KLØØØR!

Forsvinner sakte men sikkert etter at eg no har forlatt senga.

Det er tydeleg at det er ansiktet og rundt der som blir ramma skikkeleg. Men kjenner også små "stikk" og kløe både på rygg, armar og bein. Men det er sånn eit stikk eller to, og ikkje over store områder. Senga er også den verste plassen å vere...

Har fått råd om å gå til legen, men sidan alt forsvinner etter ei stund, så ser eg ikkje heilt korleis ein lege kan hjelpe meg når h*n ikkje kan sjå kva problemet er?

Tenker sjølv at det kan vere midd av eit eller anna, men veit ikkje heilt... Andre som har opplevd noko liknande, eller har råd til korleis eg blir kvitt problemet? Vil jo sove!

Skrevet
Legen kan hjelpe deg fordi han/hun kanskje har hørt om ligende før ;)

Joa, men utan symptom eller teikn på noko som helst? Kan jo sikkert vere litt forskjell, som i det minste liknar/høres samme ut... O.o

Men uansett, legane her vil helst ikkje ha meg som pasient fordi eg har fastlege i Førde. Og så fristar det ikkje å reise til legen her når han ikkje tok meg noko særleg seriøs forge gang eg var der. Då pga. eine auget mitt som var tydeleg hovent.

Skrevet
Joa, men utan symptom eller teikn på noko som helst? Kan jo sikkert vere litt forskjell, som i det minste liknar/høres samme ut... O.o

Men uansett, legane her vil helst ikkje ha meg som pasient fordi eg har fastlege i Førde. Og så fristar det ikkje å reise til legen her når han ikkje tok meg noko særleg seriøs forge gang eg var der. Då pga. eine auget mitt som var tydeleg hovent.

Du forklarer jo her, det du sier her sier du til legen din. At det går over etter så så lang tid osv osv :)

Skrevet

Veggdyr, lopper, midd...

Føler egentlig det er fleire og fleire lopper ute å går. Veggdyr også for den del. Dei kjem vanligvis med deg i kofferten frå Syden.. Dessuten har man fritt val av lege i Norge! Eg har mange gonger vore til lege i Førde sjølv om eg har fastlege på Jølster.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...