Gå til innhold
Hundesonen.no

Ridgebacken dekeza Aminika`s Floyd.


Recommended Posts

Skrevet

Her Kommer en liten presentasjon av denne flotte guten min.

Floyd er en ridgeback hannhund på 4. Eg overtok han som omplasseringshund då han var 6 mnd og har siden det gått masse kurs og noken privattimer med han for og få han slik han er idag.

En utrulig stabil og behageli type. Men som ridgebacker flest full i egne meninger.

I starten var han en skikkelig dust. Han hoppet, var full i energi og null kontakt med fører. Eg kan vedde på at høyre armen min var 10 cm lengre enn den andre på det tidspunktet.

Floyd har vert med på det meste. Han har blitt brukt som kløvhund på hardangervidda, blitt godkjent ettersøkshund på vil og driver og trener litt Agility og lydighet. En skikkelig prøvekanin..

Men egentli så har han det helt fint med og vere stuegris. og kan godt gå mange dager uten aktivitet. 488142_10151519611411303_1896095214_n.jp

  • Like 3
Skrevet
Fin hund, flere bilder, please :ahappy:

Kjenner en annen Ridgeback på Stord :)

Åh?

Har kun møtt en ridgeback tidligere på stord, en eldre tispe uten ridge ;)

Skrevet
Åh?

Har kun møtt en ridgeback tidligere på stord, en eldre tispe uten ridge ;)

Kjenner en hann på ca 5 år, også uten ridge:-)

Syns Ridgebacker er flotte, er på topp 3 listen min når jeg skal ha hund :drool:

Skrevet
Kjenner en hann på ca 5 år, også uten ridge:-)

Syns Ridgebacker er flotte, er på topp 3 listen min når jeg skal ha hund :drool:

Åja. Min blir 5 til sommeren. Rart eg aldri har truffet på han. Er da ikkje så mange bor på Stord ;)

Ja veldig flotte hunder. Men masse arbeid. Men en god Ridgeback er en helt fantastisk hund :lol:

Skrevet
Åja. Min blir 5 til sommeren. Rart eg aldri har truffet på han. Er da ikkje så mange bor på Stord ;)

Ja veldig flotte hunder. Men masse arbeid. Men en god Ridgeback er en helt fantastisk hund :lol:

Jeg har inntrykk av at tidlig sosialisering er veldig viktig. Syns du det er en vanskelig rase i hverdagen? Den jeg kjenner er grei, men ikke god med andre hannhunder, har ikke blitt sosialisert nok, tror jeg. Også er han Houdini;-) Ellers veldig grei å ha med å gjøre :)

Skrevet
Jeg har inntrykk av at tidlig sosialisering er veldig viktig. Syns du det er en vanskelig rase i hverdagen? Den jeg kjenner er grei, men ikke god med andre hannhunder, har ikke blitt sosialisert nok, tror jeg. Også er han Houdini;-) Ellers veldig grei å ha med å gjøre :)

No overtok eg jo min då han var 6 mnd. Og eg jobbet vanvittig mykje med han for og få han slik han er idag. Idag er han heilt fantastisk. Rolig,sindig,god mentalitet og trygg. Går stort sett med alle, men er det noen som ypper så kan han gi beskjed. Men er stort sett veldig tålmodig.

Sålenge ridgebackene får en variert kvardag,gode rutiner, mental og fysisk trening. Så vil det nok gå veldig bra :)

Men dei vokser fort, så det er en veldig stor unghund og det kan vere ganske frustrerende :P

Skrevet

Ja han har veldig spesiell farge. Det er vel egentlig ikkje ønskelig. står i rasestandard at det kun er tillatt med svarte hår på ører og snute. Så noke utstillingshund blir han nok aldri. Men har fått excellent og konk 1 då. Så skal vere fornøyd med det. For i mine øyne er han nydeligm+ at eg liker masken og det at han er en kraftig kar :)

  • Like 1
Skrevet
Han er så fin i fargen, og dere er så flinke med ham! Jeg er kjempemisunnelig! :)

Tusen takk:) Kovu var flott han også :lol:

Skrevet
Fine, flotte, stabile og gode "onkel" Floyd :)

Nttåå takk :) Floyd er klar for playdate med monti nårsomhelst, Kompis :D

Skrevet (endret)
No overtok eg jo min då han var 6 mnd. Og eg jobbet vanvittig mykje med han for og få han slik han er idag. Idag er han heilt fantastisk. Rolig,sindig,god mentalitet og trygg. Går stort sett med alle, men er det noen som ypper så kan han gi beskjed. Men er stort sett veldig tålmodig.

Sålenge ridgebackene får en variert kvardag,gode rutiner, mental og fysisk trening. Så vil det nok gå veldig bra :)

Men dei vokser fort, så det er en veldig stor unghund og det kan vere ganske frustrerende :P

Ja, det var litt dèt jeg mente at siden dere fikk han når han var 6 mnd må da ha vært en del å ta igjen viss han ikke hadde fått det fra starten, så virkelig bra jobba! Høres artig ut med å trene ettersøking! Er det vanskelig, og driver dere med det hobbymessig eller også profesjonelt?

Størrelse og veksthastighet kjenner jeg litt til da jeg hadde en Grand Danois fra valp sist :)

Viss du har en video av hunden i ettersøkstrening hadde det vært gøy å se :)

Jeg syns også hunden din har en flott farge. Den jeg kjenner har endel mørkere farge, legger ved en liten videosnutt (sorry, ikke særlig interessant, men ser fargen da :) ). Edit: ser fargen i videoen dessverre ser mye lysere ut i videoen enn i virkeligheten, det var nok litt for strålende vær den dagen :lol:

http://youtu.be/zFpcvAC_rKE

Endret av 13de
Skrevet

Har ingen videor desverre. Har også blitt mindre trening av ettersøk i det siste. Hadde jo egentli tenkt og få han til viltsporchampion, men interessen er ikkje der for min del..

Kan hannhunden i videoen hete leo elr leon?

Skrevet

Send meg en PM viss du ønsker info om identifisering av hund siden den ikke er min :ahappy:

Må du trene ettersøking ofte for å holde det vedlike? Høres interessant ut :)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Å så kjekt å se Floyd igjen! Husker at jeg ble imponert over hvor rolig han jobbet da jeg godkjente dere som ettersøksekvipasje :) Det er jo en diiiiger hund med mye krefter, og du er jo ikke akkurat verdens tyngste jente heller hihi.

DSC011712_zpsaa68b7e9.jpg

DSC011762_zps59635b30.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...