Gå til innhold
Hundesonen.no

Bullmastiffene til topp-utstiller angrep tre skolejenter (England)


MiO
 Share

Recommended Posts

Top Crufts breeder's showdogs savage three young girls as they walked home from school with their mothers
  • The three girls were 'shaken like dolls' by two bull mastiffs
  • All needed hospital treatment and two needed surgery
  • Breeder, Julie Lindley admitted that the dogs were out of control
  • The Crufts trainer has received a suspended jail sentence

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2281359/Top-Crufts-breeders-dogs-savage-young-girls-walked-home-school-mothers.html

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg syns det er verdt å nevne jeg, kanskje det er rart. At til og med "toppoppdrettere" og høyt premierte hunder kan sånt skje med, ikke bare hillbilly-Harry som bor i ei rønne med skrotne bikkjer.

Forferdelig. Hva gjør man når man har tre små jenter og to digre bikkjer angriper dem? Enn om det ikke hadde vært noen andre folk tilstedet! De var heldige tenker jeg, at alle kom fra det i live..

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes det er helt legitimt at de nevner at dette er hundene til en topp oppdretter av rasen, men ser ikke helt hva Crufts har med saken å gjøre da "Theo" tydeligvis bare har blitt 3. beste på Crufts.

Høres veldig, veldig stygt ut hele episoden.

Det sagt så høres det også ut som oppdretteren har gjort sitt beste for å forhindre at noe lignende skal skje i fremtiden. Forsterkede gjerder, flere innhegninger, hundene det gjalt avlivet på eget iniativ etter hendelsen.

Tragisk er det uansett, stakkar skolejentene.

og jeg synes også synd på hundeeier som opplevde noe slikt (da går jeg her utifra at vedkommende faktisk er en samvittighetsfull hundeeier, slik det virker på meg i artikkelen)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...