Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ingenting er vel mer kos med filmkveld med sine kjære?

Vi har vel nesten sett alt som er, og trenger litt inspill i bra filmer som er verdt å se... Så da blir det jo så vanskelig å finne noe nytt og spennende å se på. Tenkte at kanskje fler her inne har samme 'problem', så da er det kanskje en fint med en tråd der man kan komme med film forslag til hverandre.

Alle kategorier er interessante :)

Denne gangen har jeg lyst til å se noe sikkelig skummelt! Gjerne med spøkelser osv, eller noe alà Fritt Villt? Har sett alle paranormal activity filmene...

Eller noe hysterisk morsomt! Men ikke sånn American pie aktig tull..

Noen som har forslag? Gjerne noe som er på Nettflix, siden vi har det.

Skrevet

Aner ikke hva som er på Nettflix, men! :)

Vi så "Sinister" her om dagen. Syns den hadde en bra sammenhengende historie, ofte slutter jo skrekkfilmer uten at man får en løsning.

"Eden Lake", litt annerledes og nokså voldelig skrekkfilm. Likte den veldig godt :) .

Skrevet

That's my boy med Adam Sandler, om du vil ha noe ala American Pie.
The debt om du vil ha drama.
Sinister var ikke så alt for ille, og likte du Paranoprmal-filmene så liker du nok denne. Selv synes jeg Paranormal-filmene er kjedelige.
Hypnotisøren er en ok thriller, way better than the book.

Think like a man om dere vil ha litt romantisk komedie.

Bachelorette kan gå an, det er en så der komedie, jeg er sær på denne type filmen men er flere jeg kjenner som liker den.

Seven Below er litt spøkelsesaktig film med Val Kilmer i en av rollene.

Litt psykologisk skrekk har du i svenske Mara.

The posession er overnaturlig skrekk,.

Stir of echoes med Kevin Bacon, filmen er fra 1999, skrekk

Inn i det ukjente, også med Kevin Bacon, denne er fra 1990, skrekk

Mørkeleg fra 1996, dansk skrekk
Nattevakten, dansk skrekk fra 1990-tallet en gang
Long time dead fra 2002, skrekk
Perfect Stranger, thriller med Halle Berry
Gothika, skrekk med Halle Berry

Skrevet

Ondskapens Hotell.
It.
Omen.

Nightmare on Elm Street (jeg var seriøst dritredd av de da jeg var liten. :lol: )

Orphanage (spanske versjonen).

Siste time (dansk).

Silent Hill.

Into the Mirrors.

The Cube.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
    • Har sett alle de episodene til Maren i mange år. De går opp av sengene sine mens jeg sover og står utenfor rommet å bjeffer høyt. Helt til jeg lukker opp siden jeg ikke får sove.
    • Det første og viktigste er å ta valpen ofte nok ut, så det ikke er behov for å å gjøre fra seg inne. Også om natta. Jeg ville sendt dynene til rens for å få de rengjort skikkelig. Er hundene vante til å sove på soverommet? Isåfall må dere lære dem å slappe av og sove et annet sted. Her er det mye inspirasjon å hente fra Maren og Bølle til Bestevenn. Gi de faste liggeplasser i stua eller annet rom og lær de å ligge der og slappe av. Det kan hjelpe med å bruke kompostgrinder eller barnegrinder til å begynne med, for å begrense dem litt, og evt. i soveromsdøren.
    • Etter jeg fikk valpen som har tissa flere ganger i senga og på dynene så begynte de andre to også å gjøre det samme. Vi har sprayet på Urin Off og andre spray noe som ikke har funka. Vi har også gjort sånn at hundene ikke kommer inn på soverommet vårt men da står de utenfor å bjeffer sammenhengende i flere timer og det går ikke siden de ikke kan vekke nabolaget her. Nå stinker det tiss og bæsj i hele senga og på dynene og de fortsetter å markere. Må vi kjøpe en ny seng og nye dyner og alt? Men bjeffinga slutter de ikke med når de vet at vi er inne på soverommet. Har dere noen tips? Vi er helt desperate her.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...